arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۸۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۲ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۵۳۰ میلیون مبتلا و ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار فوتی تاکنون

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۳۱ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۵۲۸ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۱۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۵۰۲ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۵۹۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۳۱ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۵۲۸ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۱۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۵۰۲ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۵۹۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

 بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۵.۷ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۵,۷۱۶,۲۱۴ ۱,۰۳۱,۲۷۳
۲ هند ۴۳,۱۵۵,۷۴۹ ۵۲۴,۶۱۱
۳ برزیل ۳۰,۹۵۳,۵۷۹ ۶۶۶,۴۹۶
۴ فرانسه ۲۹,۴۷۹,۴۳۸ ۱۴۸,۱۲۹
۵ آلمان ۲۶,۲۸۶,۸۸۸ ۱۳۹,۱۳۲
۶ انگلیس ۲۲,۲۷۷,۶۹۶ ۱۷۸,۴۶۵
۷ روسیه ۱۸,۳۲۴,۰۳۶ ۳۷۸,۹۵۵
۸ کره جنوبی ۱۸,۰۸۶,۴۶۲ ۲۴,۱۶۷
۹ ایتالیا ۱۷,۳۸۸,۸۷۷ ۱۶۶,۵۶۹
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۷۰,۸۶۴ ۹۸,۹۵۷
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۱ هزار و ۵۶۲ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۰۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۶ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو، کره شمالی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

نظرات بینندگان