arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۴ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

معاون وزارت علوم: وضعیت حجاب و عفاف دانشجویان رو به بهبود است

عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه وضعیت حجاب و عفاف رو به بهبود است، گفت: با از سرگیری آموزش حضوری از اختلالی که در جامعه‌پذیری دانشجویان در دوران کرونا اتفاق افتاد، فاصله می‌گیریم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه وضعیت حجاب و عفاف رو به بهبود است، گفت: با از سرگیری آموزش حضوری از اختلالی که در جامعه‌پذیری دانشجویان در دوران کرونا اتفاق افتاد، فاصله می‌گیریم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، عبدالحسین کلانتری در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور با بیان اینکه فعال‌سازی و بازسازی ساختار فرهنگی دانشگاه‌ها که در ایام کرونا آسیب دیده است، مورد توجه رؤسای مراکز دانشگاهی باشد، اظهار کرد: اگر ارکان فعالیت فرهنگی در دانشگاه مانند شورای فرهنگی و شوراهای نظارت فعال نشوند، زیست فرهنگی دانشگاه دچار اختلال می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در کرونا ساختار اداری بخش فرهنگی دچار تغییر شد و ضرورت دارد مدیران دانشگاهی نسبت به بازسازی این ساختار و استفاده از بهترین کارشناسان در این حوزه تاکید کرد.

وی افزود: ایام کرونا همه فعالیت‌ها در فضای مجازی تمرکز داشت اما ساختار فرهنگی ما متناسب فضای حقیقی بود که با توجه به این تجربه، اداره فضای مجازی در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ایجاد شد.

دکتر کلانتری با اشاره رونق تدریجی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها گفت: انجمن‌های علمی که از جمله فعال‌ترین تشکل‌های دانشجویی هستند می توانند به انجمن های علمی و فناوری تغییر نام دهند که مقدمات این کار در حال انجام است.

دکتر کلانتری اظهار کرد: با معاونت فناوری و نوآوری در حال رایزنی هستیم تا انجمن‌های علمی در هسته‌های فناور پارک‌های علم و فناوری حضور داشته باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در خصوص وضعیت عفاف و حجاب گفت: بررسی میدانی نشان می‌دهد وضعیت حجاب و عفاف رو به بهبود است چرا که با از سرگیری آموزش حضوری از اختلالی که در جامعه‌پذیری دانشجویان در دوران کرونا اتفاق افتاد، فاصله می‌گیریم.

وی تاکید کرد: قوانین و مقررات خوبی در حوزه حجاب و عفاف داریم و در هشت گام برنامه اجرایی تحقق اهداف این مقررات را به معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان سخنان خود تاکید کرد: محور برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، دانشجویان هستند و باید با مخاطب‌شناسی دقیق برای این قشر برنامه‌ریزی کنیم ولی باید برنامه‌های خاص اساتید و کارکنان هم مورد توجه کافی باشد.

نظرات بینندگان