arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۸۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۰ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

عرضه ۱۷۶هزار خودرو در اولین فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

تعداد خودروهای عرضه‌شده توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص برای این دوره ۱۷۶۹۱۱ خودرو بود که در قالب طرح‌های فروش متنوع (فروش فوری، فوق‌العاده، پیش‌فروش‌های کمتر از یک سال و مشارکت در تولید) عرضه شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: تعداد خودرو‌های عرضه‌شده توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص برای این دوره ۱۷۶۹۱۱ خودرو بود که در قالب طرح‌های فروش متنوع (فروش فوری، فوق‌العاده، پیش‌فروش‌های کمتر از یک سال و مشارکت در تولید) عرضه شد.

پیرو مفاد نامه ریاست محترم جمهوری (بند ۵ الف) در خصوص شفاف‌سازی فرآیند عرضه خودرو، اولین سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف شفاف­‌سازی فرآیند تخصیص خودرو به متقاضیان، تحت نظارت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف­‌کنندگان کار خود را از ساعت نه صبح سه‌شنبه ۲۷ اردیبشهت آغاز کرد و متقاضیان خودرو ظرف مدت یک هفته تا ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه سوم خرداد اطلاعات ثبت‌نامی خود را در این سامانه وارد نمودند.

با توجه به افزایش ۱۷۵ درصدی تولید خودروی کامل در خودروسازان بزرگ کشور تا خرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل (تولید کامل بالغ بر ۸۳ هزار خودرو در مقایسه با میزان ۳۰ هزار خودروی کامل تولیدشده در مدت مشابه سال قبل) ۳۸ مدل خودروی مختلف از شش خودروساز کشور در این دوره ارائه شد و ۴۱۷۵۳۵۲ نفر دراین سامانه ثبت‌نام نمودند، ۳۸۷۸۳۰۱ طرح عادی و ۲۹۷۰۵۱ در طرح حمایت از خانواده که پس از صحه­‌گذاری اطلاعات مرتبط با طرح جوانی، قرعه‌کشی طرح‌های بالاتر از ظرفیت اعلامی در روز دوشنبه نهم خرداد انجام شد.

مجموع ظرفیت درنظر گرفته‌شده در خودرو‌های عرضه‌شده توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص برای این دوره ۱۷۶۹۱۱ خودرو بود که در قالب ۱۱۵ طرح فروش متنوع (فروش فوری، فوق‌العاده، پیش‌فروش‌های کمتر از یک سال و مشارکت در تولید) عرضه گردید.

با توجه به پایدار شدن روند تولید خودروی کامل در خودروسازان داخلی و همچنین کاهش ۶۰ درصدی آمار خودرو‌های ناقص در پارکینگ نسبت به مدت مشابه سال قبل و از سوی دیگر ایجاد شفافیت در عرضه خودرو به بازار، روند تخصیص خودرو در سامانه تداوم پیدا خواهد یافت، لازم به ذکر است که اجرای عملیات فروش توسط خودروسازان انجام می­‌گردد و سازمان حمایت، نظارت بر میزان عرضه و حسن انجام تعهدات خودروساز در خودرو‌های تخصیص­‌یافته را به‌عهده خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ۵۶ طرح متنوع تخصیص خودرو در حوزه "حمایت از خانواده و جوانی" ارائه شده است که باتوجه به آنکه میزان متقاضیان در ۴۲ طرح مختلف، کمتر از ظرفیت تخصیص‌یافته بود نیازی به قرعه کشی درآن طرح‌ها نیست و خودروی مدنظر ایشان بدون قرعه کشی، به مادران واجدشرایط در این طرح‌ها اختصاص می­‌یابد.

نظرات بینندگان