arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۸۹۰۷
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۰ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

برخی وسایل شخصی امام، برای نخستین بار در معرض دید عموم قرار گرفت

عباس کمساری مدیر دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام راحل در قم گفت: در قالب نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید» برخی از وسایل شخصی حضرت امام و مرحوم حاج سید احمد آقا برای اولین بار در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند این آثار را از نزدیک مشاهده کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: مدیر دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام راحل در قم گفت: در قالب نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید» برخی از وسایل شخصی حضرت امام و مرحوم حاج سید احمد آقا برای اولین بار در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند این آثار را از نزدیک مشاهده کنند.

عباس کمساری با اشاره به برپایی نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید»، در باره اهداف برگزاری نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید»، بیان کرد: این نمایشگاه به مناسبت یکصدمین سالگرد ورود حضرت امام به شهر قم و در آستانه سی و سومین سالگرد بزرگداشت حضرت امام در قم برگزار می شود. موضوع این نمایشگاه ارائه نمادین عملکرد و دستاوردهای موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) است که در حوزه های مختلف به نمایش گذاشته شد؛ و شامل تولیدات پژوهشی، مکتوبات و منشورات موسسه در باره شخصیت و شخص حضرت امام است. در این نمایشگاه همچنین تولیدات فرهنگی و هنری که کاربردهای متعدد بخصوص در اجتماع دارد نیز به نمایش گذاشته شده است.

مدیر دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام راحل در قم ادامه داد: آثار و تولیدات در حوزه بین الملل و فعالیت های ترجمه ای موسسه نیز در نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید» در معرض دید علاقمندان قرار گرفت. یک بخش هم مربوط به معرفی اماکن منتسب به حضرت امام نیز پیش بینی شده است.

کمساری خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد پیش گفته مکتوبات ارزشمندی که بوسیله موسسه چاپ و نشر عروج درسالها فعالیت خود در اختیار جامعه علمی کشور قرار گرفته نیز در این نمایشگاه ارائه شده و محققان و طلاب می توانند این آثار را از غرفه مربوطه تهیه کنند.

به گفته وی، یکی از بخش های مهم این نمایشگاه معرفی سازمان رسانه ای موسسه است که فعالیت های موثری در ترویج نام و سیره حضرت امام در سطح رسانه ای بر عهده دارند. پرتال امام خمینی(ره)، موسسه مطبوعاتی جماران، هفته نامه حریم امام، و...از جمله آنها هستند که دارای غرفه مجزا هستند و بخصوص علاقمندان در حوزه های پژوهشی می توانند با مراجعه به غرفه پرتال امام خمینی(ره) در این نمایشگاه نسبت به تکمیل فرم «پژوهشگر افتخاری» اقدام کنند و با پرتال امام در موضوعات علمی و رسانه ای همکاری کنند.

وی نحوه همکاری پژوهشی و علمی محققان با موسسه را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از مراکز مهم پژوهشی تخصصی در باره شخصیت، سیره و آثار حضرت امام دفتر نمایندگی موسسه در قم است که علاقمندان می توانند با مراجعه نسبت به ارائه طرح های پژوهشی خود جهت بررسی اقدام کنند. مراکز پژوهشی دیگری نیز از سوی موسسه فعالیت دارند از جمله معاونت پژوهشی موسسه در تهران و همچنین پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی که در امور آکادمیک و دانشگاهی فعالیت دارد و از پایان نامه های دانشجویی حمایت می کند. دستاوردهای علمی و پژوهشی پژوهشکده نیز در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

مدیر دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام راحل در قم با اشاره به برپایی یک غرفه خاص جهت نمایش وسایل شخصی حضرت امام و یادگار ایشان، تصریح کرد: برخی این وسایل برای اولین بار است که در معرض دید عموم قرار می گیرد و مردم می توانند این آثار را از نزدیک ببیند و لمس کنند.

وی اضافه کرد: علاوه بر برگزاری نمایشگاه، نشست های جانبی در حوزه های مختلف داریم، همچنین نشست های علمی برگزار خواهیم کرد که اساتید مباحثی مختلفی را مطرح می کنند. رونمایی از برخی آثار جدید و همینطور اکران فیلم خواهیم داشت. در کنار آن ورکشاپ های هنری برگزار خواهد شد؛ و در حوزه های مختلف می توانیم کارهایی که مورد اقبال و توجه جامعه است را به اجرا درآورده و به نمایش بگذاریم.

نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید» به مناسبت یکصدمین سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به شهر مقدس قم و سی و سومین عروج ملکوتی ایشان، از روز یکشنبه ۸ خردادماه تا روز پنج شنبه ۱۲ خردادماه از ساعت ۱۳ تا ۲۱ در سالن غدیر مرکز همایش های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پذیرای علاقمندان است./

نظرات بینندگان