arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۹۰۰۶
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۹ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

شولتز: آلمان و لهستان تا پایان سال واردات نفت از روسیه را متوقف می‌کنند

«اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان روز سه‌شنبه گفت که تحریم‌ها علیه روسیه با هدف پایان یافتن جنگ و یافتن راه حل مسالمت‌آمیز برای جنگ با اوکراین است. وی در ادامه سخنانش گفت که آلمان و لهستان به تلاش‌های خود برای متوقف کرد واردات نفت از روسیه تا پایان سال جاری میلادی ادامه خواهند داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان روز سه‌شنبه گفت که تحریم‌ها علیه روسیه با هدف پایان یافتن جنگ و یافتن راه حل مسالمت‌آمیز برای جنگ با اوکراین است.

وی در ادامه سخنانش گفت که آلمان و لهستان به تلاش‌های خود برای متوقف کرد واردات نفت از روسیه تا پایان سال جاری میلادی ادامه خواهند داد.

شولتز درباره قطع واردات گاز از روسیه گفت بسیاری از کشورها بسیار طولانی‌تر از آلمان به گاز روسیه وابسته خواهند ماند.

«چارلز میشل» رئیس شورای اروپا در پیامی توئیتری اعلام کرد که کشورهای عضو این اتحادیه برای تحریم بخش اعظم واردات نفت از روسیه به توافق رسیده‌اند.

میشل در این بیانیه توضیح داد: «روی ممنوعیت واردات نفت روسیه به اتحادیه اروپا توافق حاصل شد. این امر بلافاصله بیش از دو سوم واردات نفت از روسیه را پوشش می‌دهد و منبع عظیمی از تامین مالی ماشین جنگی این کشور را کاهش می‌دهد».

وی همچنین افزود: «این حداکثر فشار بر روسیه برای پایان دادن به جنگ است. این بسته تحریمی شامل سایر اقدامات سختگیرانه شامل، قطع ارتباط اسبربانک به عنوان بزرگترین بانک روسیه از شبکه سوئیفت، ممنوعیت پخش ۲ شبکه دولتی روسی و تحریم افراد مسئول جنایات جنگی در اوکراین می‌شود».

فون‌درلاین با استقبال از اتفاق نظر سران اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی روسیه، توضیح داد: «این امر عملاً حدود ۹۰ درصد از واردات نفت روسیه به اتحادیه اروپا را تا پایان سال ۲۰۲۲ قطع می‌کند. ما به زودی برمی‌گردیم تا درباره آن ۱۰ درصد باقیمانده نیز تصمیم بگیریم».

نظرات بینندگان