arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۹۴۱۸
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۲۱ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

بانوی‌ موی‌تای‌کار ایران قهرمان جهان شد

فاطمه حسینی نماینده وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ایران به مدال طلای مسابقات موی‌تای قهرمانی جهان دست یافت.  امروز جمعه ۱۳ خردادماه، هشتمین روز از رقابت‌های جهانی موی‌تای در ابوظبی امارات با انجام مبارزات فینال رده سنی زیر ۲۳ سال پیگیری شد که در پایان تیم کشورمان یک مدال طلا و سه نقره را از آن خود کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: فاطمه حسینی نماینده وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ایران به مدال طلای مسابقات موی‌تای‌ قهرمانی جهان دست یافت.

 امروز جمعه ۱۳ خردادماه، هشتمین روز از رقابت‌های جهانی موی‌تای در ابوظبی امارات با انجام مبارزات فینال رده سنی زیر ۲۳ سال پیگیری شد که در پایان تیم کشورمان یک مدال طلا و سه نقره را از آن خود کرد.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، فاطمه حسینی که برای رسیدن به فینال، حریفانی از سوریه و ویتنام را پشت سر گذاشته بود، در دیدار نهایی و در سالن مملو از تماشاگر با نتیجه قاطع ۲۷ بر ۳۰ از سد موی‌تای‌کار کشور میزبان گذشت تا اولین ورزشکار طلایی ایران در این دوره از رقابت‌ها لقب گیرد.

صبا چناری در فینال وزن ۷۵- کیلوگرم با قبول شکست برابر حریفی از نیوزیلند، عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این دوره از پیکارها را به خود اختصاص داد.

در بازی فینال وزن ۵۴- کیلوگرم آقایان نیز مهرداد خان‌زاده با وجود ارائه یک بازی تماشایی، در نهایت ۲۶ بر ۳۰ مقابل احمد نورایمان از مالزی باخت و به مدال نقره بسنده کرد.

گفتنی است با تصمیم IFMA و پس از انجام قرعه کشی میان فایترهای حاضر در وزن ۴۵- کیلو، مسابقه‌ای با عنوان "مبارزه ویژه" میان فرشته حسن زاده و دامیا حسنا برگزار شد که با برتری موی‌تای‌کار مالزیایی و کسب مدال طلا همراه بود. در جمع بندی مدالها، نقره حسن زاده برای کشورمان ثبت شده است.

در جدول رده‌بندی مدال‌ها تا پایان امروز، تیم کشورمان با احتساب مدال نقره حسن زاده، تاکنون یک طلا، سه نقره و شش برنز کسب و در جایگاه ششم قرار دارد.

فردا و در آخرین روز مسابقات، تیم کشورمان در مبارزات رده بزرگسالان سه فینالیست دارد که بر این اساس در -۶۳.۵ کیلومسعود عبدالمالکی برابر "سوراویت سوک سانگوان" از تایلند، در ۵۱- کیلو یاسر پرمهر با "علی سریک" از قزاقستان و در ۷۵+ کیلو بانوان سمیرا فتحی با "گلدن مرکان" از ترکیه پیکار خواهند کرد.

همچنین مجمع عمومی فدراسیون بین المللی موی‌تایIFMA، امروز در محل مرکز نمایشگاه ملی ابوظبی با حضور رییس، نایب رییس و دبیرکل ایفما و همچنین جواد نصیری رییس فدراسیون غیر دولتی موی تای ایران، عضو شورای ریاست ایفم و نایب رییس فدراسیون موی‌تای آسیا برگزار شد.

صورتجلسه مصوبات ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱، گزارش مالی، گزارش مبارزه با دوپینگ، پذیرش مصوبات IOC در خصوص روسیه و بلاروس و تعلیق عضویت این کشورها، گزارش کمیسیون های ورزشکاران، اخلاق و انضباطی، تاسیس اتحادیه موی‌تای مدیترانه، گزارش رسمیت ایفما در کمیته بین‌المللی المپیک به همراه تقویم اجرایی سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ از مهمترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.

نظرات بینندگان