arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۹۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۳ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

رتبه دوم ایبیکام در بازده سرمایه‌گذاری ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شرکت همراه کسب‌وکارهای هوشمند با نام تجاری «ایبیکام» به عنوان یکی از شرکت‌های فرعی شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) از بهمن‌ماه سال 98 و با هدف گسترش فناوری‌های دیجیتال و خلق خدمات مبتنی بر تکنولوژی، فعالیت‌های خود را به صورت رسمی آغاز کرده است.

به گزارش آی‌تی آنالیز در همین راستا، شرکت همراه کسب‌وکارهای هوشمند در حال ارایه خدمات دیجیتال از قبیل فین‌تک، تجارت الکترونیکی و API Console و ایجاد زیرساخت‌های پلتفرمی برای توسعه فعالیت‌های دیجیتال همراه اول است.

در حال حاضر ایبیکام با ارایه گزارش عملکرد خود از ابتدای تاسیس تا زمستان 1400 تحت عنوان «مسیر سبز؛ داستان راهی که رفته‌ایم»، سعی کرده تا به تشریح جایگاه و دستاوردهای خود بپردازد.

بر این اساس، گزارشی از بازارهای سرمایه‌گذاری طی سال 99 تا 1400 بر اساس محاسبه معیارها و شاخص‌هایی نظیر داده‌های بانک مرکزی، بازار بورس و اوراق بهادار، پایگاه‌های داده معتبر در حوزه بلاک‌چین و محاسبه بازده شرکت ایبیکام (آن هم بدون در نظر داشتن ارزش برند و تزریق سرمایه توسط همراه اول در ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری)، نشان می‌دهد که بازده سرمایه‌گذاری در این شرکت، در جایگاه دومین حوزه بازده سرمایه‌گذاری ایران است.

بر اساس تحلیل این داده‌ها، رمزارزها با 670درصد سود در رتبه نخست، ایبیکام با 540درصد سود در رتبه دوم و پس از آن و اختلاف زیاد، حوزه‌های بازده سرمایه‌گذاری نظیر املاک و مستغلات با 109درصد، فلزات گران‌بها با 102درصد، بورس با 95درصد، ارز با 76درصد و بانک با 32درصد سود در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این موضوع گویای آینده مطمئن و رو به رشد شرکت ایبیکام در سال‌های پیش رو محسوب می‌شود.

رتبه دوم ایبیکام در بازده سرمایه‌گذاری ایران

و اما برخی از مهمترین اقدامات و دستاوردهای شرکت همراه کسب‌وکارهای هوشمند به این شرح است:
- توسعه متدهای ارایه API و تجاری سازی کنسول همات (همراه‌اول توسعه)
- تجاری سازی کیف پول الکترونیک همراه‌اول و دستیابی به بیش از 20 میلیون کاربر
- توسعه و تجاری‌سازی سرویس هواداری در جهت کمک به درآمدزایی باشگاه‌های فوتبال
- یکپارچه سازی درگاه‌های پرداخت همراه‌اول
- توسعه سکوی ارایه خدمات اپراتور همراه من و دستیابی به حدود 20 میلیون نصب و بیش از 11 میلیون کاربر فعال
- توسعه سکوی جامع اوانو و دستیابی به بیش از 7 میلیون نصب

نظرات بینندگان