arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۹۹۲۵
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۶ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

ثبت بیش از ۱۳ میلیون تردد در جاده‌های مازندران

رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از ثبت بیش از ۱۳ میلیون تردد درسطح محور‌های استان خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صداوسیما: رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از ثبت بیش از ۱۳ میلیون تردد درسطح محور‌های استان خبر داد.

محسن هاشمی گفت: برابر آمار به دست آمده از ۱۰۶ سامانه تردد شماری منصوب در محور‌های استان مازندران در تعطیلات اخیر یعنی از ۱۱ تا ۱۶ خرداد ماه سال جاری بیش از ۱۳ میلیون تردد از انواع وسایل نقلیه در جاده‌های استان ثبت شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در حدود ۳۸ درصد افزایش یافته است.

او دلیل افزایش تردد‌های بین شهری در این ایام را در سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال قبل کاهش شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های تردد و به تبع آن افزایش سفر‌ها عنوان کرد.

رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران افزود: تردد در محور‌های مواصلاتی استان با استان‌های مجاور طی ایام تعطیلات مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۵ درصد افزایش داشته و به بیش از ۱ میلیون ۳۷۸ هزار تردد رسیده است.

بگفته هاشمی، همچنین پیک انباشت وسایل نقلیه در استان مازندران (وسایل نقلیه مهمان) مربوط به روز شنبه ۱۴ خرداد ماه به تعداد بیش از ۱۷۷ هزار وسلیه بوده که در مقایسه با پیک انباشت وسایل نقلیه در مدت مشابه سال قبل نشان از افزایش حدودا ۴ برابری داشته است.

نظرات بینندگان