arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۹۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۸ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

انریکه مورا: بر «نقش تاریخی» سلطنت عمان در تلاش برای حل پرونده هسته‌ای ایران تأکید داریم

«انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه)، در عمان با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد. انریکه مورا بر «نقش تاریخی» سلطنت عمان و تلاش این کشور در حل بسیاری از مسائل منطقه‌ای و جهانی به‌ویژه پرونده هسته‌ای ایران تأکید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه)، در عمان با مقامات این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی عمان (اونا)، «خلیفه بن علی الحارثی» سرپرست وزارت خارجه عمان در امور دیپلماتیک که امروز با انریکه مورا دیدار کرد، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با او ابتدا از افتتاح دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در سلطنت عمان در آینده نزدیک خبر داد.

الحارثی در ادامه روابط عمان با کشورهای عضو اتحادیه اروپا را توسعه‌یافته و روبه‌رشد توصیف کرد و افزود که این کشور از راهبرد شراکت اروپا با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس استقبال می‌کند و به دنبال تقویت روابط در تمامی زمینه‌هاست.

وی همچنین خبر داد که مذاکراتی میان کشورهای عضو شورای همکالی خلیج فارس در زمینه تجارت آزاد در جریان است و اتحادیه اروپا قصد دارد همکاری خود را با کشورهای منطقه در عرصه امنیت دریایی، آموزش و انرژی گسترش دهد.

طبق این گزارش، اما در مقابل انریکه مورا بر «نقش تاریخی» سلطنت عمان و تلاش این کشور در حل بسیاری از مسائل منطقه‌ای و جهانی به‌ویژه پرونده‌ هسته‌ای ایران تأکید کرد.

نظرات بینندگان