arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۰۱۸۱
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۰۹ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

انتقال مصدومان حادثه قطار به یزد / بستری ۱۱ نفر در طبس

علی اکبر رحیمی فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: اکنون از ۸۶ مصدوم حادثه خروج قطار مشهد ـ یزد، یک نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان طبس بستری بوده که حال مساعدی دارد و ۱۰ نفر دیگر در بخش‌های بیمارستان بستری هستند که هر زمان تقاضای ترخیص داشتند، ترخیص انجام خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: اکنون از ۸۶ مصدوم حادثه خروج قطار مشهد ـ یزد، یک نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان طبس بستری بوده که حال مساعدی دارد و ۱۰ نفر دیگر در بخش‌های بیمارستان بستری هستند که هر زمان تقاضای ترخیص داشتند، ترخیص انجام خواهد شد.

علی اکبر رحیمی با اشاره به جمع بندی حادثه خروج قطار مسافری مشهد- یزد نزدیک ایستگاه عباس آباد طبس که روز گذشته اتفاق افتاد، اظهار کرد: طی این حادثه ۸۶ نفر در بیمارستان طبس بستری شده که تعداد بسیار زیلادی مرخص شدند.

وی با اشاره به وضعیت محل وقوع حادثه، افزود: باز کردن مسیر ریل تا یک ساعت دیگر انجام می‌شود؛ این کار چند ساعتی بیشتر به طول انجامید که دلیل آن انجام اصولی کارهاست.

فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه برای تعیین علت دقیق حادثه کمیسیون هفت نفره در وزارت ره تشکیل شد که کار تخصصی بر روی ابعاد مختلف این حادثه صورت گیرد، اظهار کرد: در نشست جمع بندی شب گذشته که با حضور وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، به جوانب مختلف حادثه پرداخته شد و بررسی بیشتر توسط تیم کارشناسی انجام خواهد شد.

رحیمی ادامه داد: پیشنهاداتی در این نشست از سوی مسئولان استان ارائه شد تا بتوانیم حوادث پیش رو را سریع تر مدیریت کنیم؛ در هر حال نباید از یاد ببریم که اتفاقات برای وسایل نقلیه اجتناب ناپدیر است اما باید پیش بینی های لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مواردی را پیشنهاد کردیم تا در موارد بحرانی خدمات رسانی سریع تر انجام شود، ادامه داد: روز گذشته در مدت سه ساعت اقدامات بسیاری انجام و کار انتقال مصدومان و جان باختگان به سرعت انجام شد، اما ضعف‌های زیرساختی نیز وجود داشت که کار را سخت میکرد.

رحیمی با اشاره به دسترسی نامطلوب در راههای این شهرستان، افزود: به دلیل وجود این مشکلات، در منطقه راه موقت برای عبور جرثقیل و ماشین آلات سنگین ایجاد شد که همین امر زمان بر بود.

وی از قول مساعد وزیر کشور برای رفع مشکلات زیرساختی شهرستان گفت و بیان کرد: استاندار خراسان جنوبی در نشست با وزیر کشور، مشکلات استان را مطرح کردند که توانستیم قول مساعد وزیر را برای حل مشکلات شهرستان طبس با توجه به پهناوری آن و اینکه محل عبور زائران و مسافران بسیاری است، بگیریم.

فرماندار ویژه شهرستان طبس یادآور شد: در نشست شب گذشته مقرر شد مشکل روشنایی فرودگاه طبس رفع شود چراکه هواپیماها در این فرودگاه در شب امکان فرود ئنشستن هواپیما نیست روئشنایی فرودگاه حل خواهد شد.

ساعت ۵:۳۰ دقیقه روز گذشته؛ چهارشنبه ۱۸ خردادماه، هنگام عبور قطار مسافری مشهد به مقصد یزد، در بلاک عباس‌آباد در منطقه طبس به دلیل برخورد قطار با بیل مکانیکی که در کنار خط بود، پنج واگن از خط خارج شد.

نظرات بینندگان