arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۰۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۰ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

استاندار تهران: کمبود برق در پایتخت جدی است / با کسری سه هزار مگاواتی برق مواجه هستیم

استاندار تهران با بیان اینکه این استان با کمبود جدی برق مواجه است، گفت: در اوج مصرف برق با کسری حدود سه هزار مگاواتی برق مواجه هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: استاندار تهران با بیان اینکه این استان با کمبود جدی برق مواجه است، گفت: در اوج مصرف برق با کسری حدود سه هزار مگاواتی برق مواجه هستیم.

محسن منصوری با اشاره به فصل تابستان و افزایش مصرف برق گفت: کمبود برق یکی از مشکلات جدی استان تهران است که متاسفانه در سال های اخیر و در دولت های گذشته این مشکل بزرگ تدبیر نشد.

وی افزود: به تازگی تفاهم نامه ای با سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق وزارت نیرو با استانداری منعقد شد که در مدت دو تا سه سال آینده حدود یک هزار مگابایت به ظرفیت تولید برق استان تهران اضافه شود.

استاندار تهران ادامه داد: در این تفاهم نامه قرار شد به ازای تخصص زمین و سایر اقدامات پشتیبانی از سوی استانداری و اداره برق استان نیروگاه های خورشیدی در نقاط استان ایجاد شود.

قطع برق خانگی خط قرمز است

وی در خصوص قطع برق خانگی که همه ساله در فصل تابستان روی می دهد، گفت: تلاش داریم که این اتفاق امسال روی ندهد و قطع برق خانگی و تجاری خط قرمز استانداری است و تلاش داریم با خاموشی صنایع پر مصرف و همچنین تغییر شیفت کاری برخی صنایع از روز به شب جلوی این کار را بگیریم.

استاندار تهران با بیان اینکه از مردم می خواهیم که در فصل تابستان صرفه جویی در مصرف برق داشته باشند، گفت: اگر خانواده های تهرانی در فصل تابستان حدود پنج تا ۱۰ درصد صرفه جویی بکنند به اندازه دو تا سه نیروگاه به مجموعه برق استان تهران اضافه خواهد شد به همین منظور از مردم می خواهیم در زمینه مصرف برق صرفه جویی داشته باشند.

وی با اشاره به تغییر ساعت ادارات دولتی نیز گفت: این اقدام نیز در زمینه صرفه جویی در مصرف برق انجام شد که امیدواریم با تدابیر مدیریتی و صرفه جویی مردم خاموشی در مصارف خانگی و تجاری انجام نشود.

نظرات بینندگان