arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۵ - ۰۸ تير ۱۳۹۱

پاسخ ناجا به سینماگران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس اداره سینمایی نیروی انتظامی با بیان اینکه سینماگران کشور افرادی فرهیخته و ارزشی هستند گفت: بزودی نشستی مشترک با اهالی سینما برگزار می‌شود.

به گزارش انتخاب، سعید منتظر المهدی در گفت‌وگو با فارس گفت: جمعی از فرهیختگان سینماگر کشور درخواست ملاقات با معاونت اجتماعی ناجا را داشتند که این حرکت موجب ترویج تعامل و ایجاد گفت و شنود فرهنگی خواهد شد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان نهادی که به دنبال پایش و تصحیح رفتار و گفتار درون‌سازمانی است از این دیدار استقبال می‌کند. پلیس به مانند یک روانشناس و روانپزشک پیشگیری را مقدم بر اقدام می‌داند لذا از برگزاری چنین نشستی حمایت می‌کند.

رئیس اداره سینمایی ناجا بیان داشت: ما بر این باوریم که سینماگران ایران اندیشمندانی متعهد و اقدام‌کنندگانی پایبند به ارزش‌ها هستند که در راستای حفظ، ترویج و تبلیغ ارزش‌های نظام گام برمی‌دارند هرچند که در هر مجموعه‌ای استثنائاتی وجود دارد.

منتظرالمهدی گفت: باید از بازی‌های ژورنالیستی پرهیز کرد و با بازی با کلمات محتوا را تغییر نداد لذا بر همین اساس به زودی با این هنرمندان ملاقاتی در جهت تشریک مسایی و نزدیک شدن هر چه بیشتر ادبیات و کردار مترادف و منطبق با ارزش‌ها برگذار می‌شود.

وی ادامه داد: ما امیدواریم آن دسته از هنرمندانی که با رفتارهای ژورنالیستی زرد گفتمان مهرورزانه را به فضایی متشنج تبدیل می‌کنند به مسیر بازگردند چرا که بر این باوریم که پیش‌گیری اجتماعی مقدم بر پیش‌گیری انتظامی است.
نظرات بینندگان