arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۱۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۸ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

شنیده شدن صدای انفجار در پایگاه نظامی آمریکا در اربیل

منابع عراقی امروز (جمعه) از شنیده شدن شدن صدای چندین انفجار در پایگاه آمریکا واقع در نزدیکی اربیل موسوم به پایگاه الحریر، خبر دادند. وبگاه شبکه السومریه در این باره نوشت که سامانه پدافند هوایی «C-ram» در داخل پایگاه فعال شده و اقدام به شلیک کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: منابع عراقی امروز (جمعه) از شنیده شدن شدن صدای چندین انفجار در پایگاه آمریکا واقع در نزدیکی اربیل موسوم به پایگاه الحریر، خبر دادند.

وبگاه شبکه السومریه در این باره نوشت که سامانه پدافند هوایی «C-ram» در داخل پایگاه فعال شده و اقدام به شلیک کرده است. هنوز مشخص نیست که آیا حمله‌ای به پایگاه صورت گرفته یا یک تمرین نظامی در حال انجام است.

کانال خبری صابرین نیوز در این خصوص به نقل از فرماندار منطقه الحریر در اربیل دلیل فعال شدن سامانه‌های پدافند هوایی را مانور ذکر کرده است.

پایگاه الحریر در منطقه شقلاوه واقع در فاصله ۷۵ کیلومتری شرق شهر اربیل قرار دارد و نزدیک‌ترین پایگاه آمریکایی در مرز ایران است و حدود ۱۱۵ کیلومتر از آن فاصله دارد.

ارتش آمریکا استفاده از این پایگاه را از سال ۲۰۱۵ برای آنچه جنگ علیه داعش خواند، آغاز کرد. این پایگاه به موشک‌های دفاعی، هواپیماهای جنگی و رادارهای پیشرفته مجهز است.

نظرات بینندگان