arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۰۱۴
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۷ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

هوشمندسازی یارانه نان به استان بوشهر رسید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از آغاز اجرا طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در استان خبر داد و گفت: این طرح در ۴ شهرستان بوشهر، دشتستان، دشتی و تنگستان آغاز شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از آغاز اجرا طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در استان خبر داد و گفت: این طرح در ۴ شهرستان بوشهر، دشتستان، دشتی و تنگستان آغاز شده است.

علی باستین  با بیان اینکه قیمت نان تغییر نکرده است اظهار داشت: قیمت نان همان نرخ مصوب سال قبل است و با هرگونه افزایش خارج از مصوبه برخورد می‌‌شود.

وی از اجرا طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در سطح نانوایی‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در مرحله نخست طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در سطح نانوایی‌های 4 شهرستان آغاز و دستگاه کارتخوان تحویل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه تا هفته آینده در تمامی نانوایی‌های استان طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان اجرا می شود افزود: اکنون این طرح در 4 شهرستان بوشهر، دشتستان، دشتی و تنگستان آغاز شده است و هیچ سهمیه‌بندی و محدودیت در فروش و عرضه نان وجود ندارد.

باستین از فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای اجرا این ‌طرح در نانوایی‌ها خبر داد و بیان کرد: دستگاه‌های کارت‌خوان در اختیار نانوایی‌ها قرار گرفته و در هفته آینده در تمام شهرها و روستاهای استان تحت پوشش طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان قرار می‌گیرند.

وی با تشریح نحوه ‌خرید نان اضافه کرد: خریداران با کارت‌های بانکی از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان ویژه نانوایی خرید می‌کنند این درحالی است که اگر کسی فاقد کارت بانکی بود می‌تواند با پرداخت پول نقد از طریق کارت دیگران اقدام به خرید نان کند.

فعالیت 877 نانوایی در استان بوشهر

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر هم با اشاره به وجود 877 نانوایی در استان خاطر نشان کرد: 80 درصد از این نانوایی‌‌ها تولید کننده نان سنتی و لواش هستند.

جمال زارعی با بیان اینکه همه نانوایی‌های استان به شبکه‌ کارت خوان هوشمند فروش نان مجهز می‌شوند تصریح کرد: بوشهر نهمین استان است که در آن طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت نان همان نرخ مصوب سال قبل است اضافه کرد: هیچ افزایش قیمتی برای نان ایجاد نمی‌شود و خرید نان به‌صورت هوشمند و با نرخ قبلی است.

 

نظرات بینندگان