arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۸ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

پیروزی یک نظافت چی زن در انتخابات فرانسه: می خواهم مجلس ملی را پاکسازی کنم

خانم «راشل کیکه» نامزد چپگرای اتحادیه مردمی فرانسه پس از شکست رکسانا ماسینونو وزیر سابق ورزش این کشور، در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه که روز گذشته برگزار شد، به پیروزی رسید. به این ترتیب خانم کیکه متولد ساحل عاج اولین خدمتکار و نظافت چی زن محسوب می‌شود که موفق می‌شود به مجلس فرانسه راه یابد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شفقنا: خانم «راشل کیکه» نامزد چپگرای اتحادیه مردمی فرانسه پس از شکست رکسانا ماسینونو وزیر سابق ورزش این کشور، در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه که روز گذشته برگزار شد، به پیروزی رسید.

به گزارش  الجزیره، روزنامه لوپاریزین در این باره گزارش داد: کیکه که نقش مهمی در اعتصاب هتل محل خدمت خود در پاریس داشت و در نهایت باعث شد صاحب هتل به خواسته های او و همکارانش تن دهد، با فاصله اندکی نسبت به خانم ماسینونو در منطقه هفتم وال دومارن پاریس به پیروزی رسید .

به این ترتیب خانم کیکه متولد ساحل عاج اولین خدمتکار و نظافت چی زن محسوب می شود که موفق می شود به مجلس فرانسه راه یابد.

وی پس از پیروزی در انتخابات فرانسه، در سخنانی با تشبیه پیروزی خود به کسب جام جهانی گفت: این پیروزی تاریخی است . یک نماینده ایده آل خواهم بود. می خواهم مجلس شورای ملی را پاکسازی کنم.

خانم کیکه که توانست به برکت وادار کردن هتل محل خدمت خود به افزایش حقوق نظافت چی ها از ۶۰۰ یورو به هزار یوروُ در انتخابات پیروز شود، در سخنانی اظهار کرد: این نشان می دهد که پول کافی وجود دارد و ما مردم فقیر در فرانسه می توانیم بیشتر درآمد داشته باشیم.

او در کارزار انتخاباتی خود گفته بود که خواهان افزایش دستمزدها از ۱۳۰۰ یورو به ۱۵۰۰ یورو و کاهش سن بازنشستگی از ۶۲ سال به ۶۰ سال است.

نظرات بینندگان