arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۱۷۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۳ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

رکورد ۷۰ ساله در خوزستان شکسته شد

محمد سبزه زاری مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ خرداد ماه سال جاری بیشینه دمای هوا در آبادان به ۵۲ درجه سلسیوس رسید و گرم‌ترین دمای این ماه استان از زمان تأسیس ایستگاه‌های هواشناسی تا آن موقع ثبت شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بعدازظهر امروز بیشینه دمای هوا در آبادان به ۵۲.۲ درجه سلسیوس رسید و رکورد ۷۰ ساله دمای خردادماه این شهر و این استان را شکست.

محمد سبزه زاری عصر روز دوشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: بالاترین دمایی که خردادماهِ خوزستان به خود دیده بود، مربوط به سال ۱۳۸۹ است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: در ۲۴ خرداد ماه سال جاری بیشینه دمای هوا در آبادان به ۵۲ درجه سلسیوس رسید و گرم‌ترین دمای این ماه استان از زمان تأسیس ایستگاه‌های هواشناسی تا آن موقع ثبت شد.

وی گفت: رکورد دمایی امروز خوزستان (۵۲.۲ درجه) تنها چهاردهم درجه کمتر از رکورد هفتاد ساله بیشینه دمای مطلق ایران در خردادماه یعنی ۵۲.۶ درجه سلسیوس است؛ این دما سال ۱۳۹۴ در میناب هرمزگان به ثبت رسیده بود.

پیش‌تر اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به افزایش دمای هوا در استان هشدار داده بود.

مقامات ارشد این استان بر پایه این هشدار ادارات و نهادهای دولتی خوزستان را برای امروز تعطیل کردند.

هواشناسی آبادان جزو قدیمی‌ترین ایستگاه‌های هواشناسی کشور است که قبل از ۱۳۳۰ و پس از اکتشاف نفت در جنوب ایران و احداث فرودگاه‌ها در مناطق نفت‌خیز تأسیس شده است.

نظرات بینندگان