arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۲۱۱
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۵ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

نماینده دادستان: افشای اطلاعات موشکی ایران از اتهامات جمشید شارمهد است

نماینده دادستان در جلسه امروز رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر اظهار داشت که افشای اطلاعات موشکی سپاه و سایت های موشکی ایران از اتهامات او است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نماینده دادستان در جلسه امروز رسیدگی به پچرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر اظهار داشت که افشای اطلاعات موشکی سپاه و سایت های موشکی ایران از اتهامات او است.

حسنی اعتماد نماینده دادستان در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر در ادامه قرائت کیفرخواست اظهار داشت: اتهام بعدی متهم افشای اطلاعات طبقه بندی شده در خصوص مختصات موشکی سپاه از طریق رادیوی ماهواره ای تندر است، متهم جمشید شارمهد در برنامه تلویزیونی خود در ۱۶ مهر ۹۶ اظهار می دارد انجمن پادشاهی در نظر دارد محل دقیق ۱۰ سایت جدید موشکی ایران را افشا نماید. در ادامه مختصات برخی از سایت های موشکی ایران را بیان می کند.  

وی تصریح کرد: متهم جمشید شارمهد در اقاریر خود در این خصوص بیان داشته در مورد مختصات ۱۵ آشیانه موشکی سپاه که به دست مان رسیده بوده شخصی به نام حسین احدی که اطلاعات دیگری نیز داشت می خواست به ما بفروشد ومن این اطلاعات را برای FBI و CIA که نام افسران آن را به یاد نمی آورم بردم، اما آن ها رغبتی نشان ندادند من هم برای این که این اطلاعات را چک کنم دو تا از این مختصات را در تلویزیون پخش کردم و این اطلاعات درست بود چون کسی اعتراض نکرد اما با این حال کسی حاضر نشد این اطلاعات را از ما بخرد.

نماینده دادستان اظهار کرد: همچنین در فیلمی که توسط یکی از اعضای این گروهک که با تصویری مخدوش و صدایی دستکاری شده منتشر شده این فرد بیان می کند ما سربازان انجمن پادشاهی توانستیم به اطلاعات تسلیحاتی مهمی در ایران دست یابیم و به دست انجمن و شخص جناب شارمهد برسانیم، ما می خواهیم محل تمام سایت های موشکی ایران را افشا کنیمو به جهانیان نشان دهیم.  

وی ادامه داد: یکی دیگر از اتهامات جمشید شارمهد انفجار بمب صوتی در شهرستان آبدانان بود که در تاریخ ۱۹ شهریور ماه سال ۱۳۹۵ یک بمب صوتی در شهرستان آبدانان استان ایلام منفجر گردید که صدای آن به حدی بود که در سطح شهر قابل شنیدن موجب ایجاد رعب و وحشت شد و بعد از آن انجمن پادشاهی ایران طی بیانیه ای در صفحه رسمی سایت خود ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت این اتفاق، آن را سر آغار براندازی جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده و ۱۲۰ روز به مسئولین کشور مهلت داده شد تا کناره گیری کنند و در بیانیه مذکور کشور را تهدید به حملات هشدار دهنده کرده است.  

نماینده دادستان همچنین بیان کرد: جمشید شارمهد پس از آن در اقاریر خود در خصوص این انفجار اظهار داشته پس از انتشار نامه سرگشاده من به فرمانده ک ل سپاه پاسداران مبنی بر این که از این پس نهاد شما را یک نهاد بیگانه و ضد ایرانی می شناسیم قول دادیم این نامه سرگشاده در همه مکان ها و موسساتی که با سپاه در تعامل هستند پخش شود قول دادیم به ایمیل اینترنت و پست بسنده نکنیم. این انفجار سرآغاز اقدامات تروریستی بعدی متهم بوده است.

حسنی اعتماد در ادامه اظهار داشت: آتش سوری پالایشگاه شاهرود در ۱۶ مهر ۱۳۹۵ یکی دیگر از اتهامات متهم پرونده است که در پی این اتفاق مخازن نفتی منفجر شده و حجم آتش سوزی به حدی بود که منجر به انفجار دو مخزن دیگر در پالایشگاه شد. سایت انجمن پادشاهی ایران ضمن قبول این اتفاق اعلام داشت که پیش مرگ ها یکی از مخازن را منفجر کردند وبردیا مجری عملیات به سلامت از عملیات بازگشته است و طی سه هفته گذشته دومین عملیتتی بود که به دقت انجام شد.  

وی تصریح کرد: جمشید شارمهد در اقاریر خود اظهار داشت که در تاریخ ۷ آبان از سوی انجمن و نامگذاری روز کوروش، انجمن شرق ایران دو مخزن را در شاهرود منفجر کردند.  

نماینده دادستان اضافه کرد: انفجار دکل صدا و سیما فارس در شهر شیراز از دیگر اقدامات این گروهک تروریستی بوده در سال ۱۳۹۵ از طریق یک بمب دست ساز در پشت ساختمان صدا و سیما منفجر شد وشارمهد در بیانیه اعلام کرد که طرح انفجار در محل صدا و سیمای شیراز با موفقیت انجام شد و بمب توسط انجمن خاک پاک ساخته شده و در اختیار آنان قرار گرفته بود.  

حسنی اعتماد افزود: متهم جمشید شارمهد در برنامه تلویزیونی زینا تهران با انتشار فیلمی اظهار داشت که جوانان باید به عمل دست بزنند، ترس نداشته باشد، همچنین متهم در ادامه کشور را تهدید به انجام اقدامات تروریستی در هفته های آینده می نماید.  

وی اجرای طرح پیام سلمان را از دیگر موارد اتهامی جمشید شارمهد عنوان کرد و افزود: این طرح به منظور تهدید و اخاذی از افرادی عادی جامعه صورت گرفت که در سال ۸۷ و پس از انفجار حسینیه شیراز، جمشید شارمهد از طریق ایمیل طرح سلمان را به مرتبطین و اعضای گروه در کشور ابلاغ کرد روزبه یحیی زاده از اعضای تروریست گروه در اقاریر خود در این رابطه اظهار داشت اواخر فروردین ماه در ایمیلی به من اعلام کرد که می خواهیم طرحی را به نام طرح سلمان پیاده کنیم و افرادی که شناسایی می شوند از آن ها سه چیز خواسته می شود یا برای انجمن فعالیت کنند، یا کمک مالی داشته و در مرحله سوم اگر همکاری نکردند با آن ها برخورد می کنیم و ما در درون باید این ها را شناسایی کنیم که از بچه های بسیج یا فرماندهان پایگاه ها باشند.

نماینده دادستان همچنین گفت: همچنین روزبه یحیی زاده در جای دیگری اقرار داشت که در اجرای این طرح افراد بسیجی را شناسایی کنیم و از آن ها بخواهیم یا برای انجمن کار کنند و یا کمک مالی داشته و در صورت عدم همکاری بلایی بر سر آنان آورده شود این کار توسط جمشید صورت می گرفت و قرار بود از طریق تلفن با افراد صحبت کند، علی اصغر پشت تر از اعضای دیگر گروه نیز در اقاریر خود گفته مجید راستگو به من گفت بچه های انجمن دارند فعالیت می کنند و به تازگی شروع به پخش اعلامیه میان بسیجی ها کرده اند. همچنین جمشید شارمهد در متن سند این طرح اعلام داشته که سه گام اصلی باید انجام شود، نخست این که انجمن های داخل کشور مشخصات افراد و نیروهای بسیجی، آدرس محل سکونت و محل کار ومناسبات خانوادگی را به دفت انجمن در آمریکا اعلام کنند.  

حسنی اعتماد در ادامه ابراز داشت: همچنین در تلاش بوده اند تا با ایجاد رعب و وحشت عمومی یکی از اعضا از خارج به نیروی مردم در داخل زنگ زده و تفهیم کند که برای انجمن کار کند و اگر حاضر به همکاری نشد و یا نیازهای مالی را تامین نکرد، زنده نمی ماند. همچنین شعار نویسی و جمع آوری اطلاعات درباره سایر پاسداران و نیروهای مردمی از دیگر فعالیت های این گروه بود تا افراد مورد نظر مجبور به پرداخت پول به خارج از کشور شوند.  

وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای ترور یکی از مسئولین محلی در شهر مریوان نیز در دستور کار عملیاتی این گروهگک قرار داشت، شخصی به نام محمد رضا علی زمانی از عوامل گروهک بود که در اقلیم کردستان با شارمهد در ارتباط بود و جمشید شارمهد از او می خواهد که در زمینه نظامی فردی را که تخصص دارد معرفی کند تا در داخل کشور دست به عملیت بزنند متهم نیز با یکی از کردهای عراقی به نام برهان تماس می گیرد ولی با توجه به انصراف از انجام عملیات، این اقدام اجرایی نمی شود.  

نماینده دادستان در ادامه اظهار داشت: انفجار در حرم حضورت معصومه نیز در دستور کار این گروهک قرار داشت و در نظر داشتن تا یک بمب شیمیایی سیانید هیدورژن را از طریق جاسازی در صندلی موتور منفجر کنند که پس از خنثی سازی اقدامی دیگر در تهران، این عملیات نیز خنثی شد.  

حسنی اعتماد در ادامه انفجار در محل حوزه علمیه امامزاده شاه قیس شیراز را از دیگر برنامه های گروهک تروریستی تندر بر شمرد و گفت: شناسایی توسط علی ا صغر پشت تر، مجید راستگو و اسلامیان صورت گرفت، بمب در اختیار مجید راستگو رهبر انجمن شیراز قرار داشت اما این عملیات به مرحله اجرا نرسید.  

وی افزود: بمب گذاری در سرویس حمل و نقل پرسنل سپاه و بسیج از دیگر برنامه های گروهک بود که با توجه به اقدامات صورت گرفته و ضربه به هسته عملیاتی، منتفی شد، علی اصغر پشت تر اذعان داشته که شناسایی این مساله را راستگو بر عهده داشت ودر یکی از موارد از طریق یک تاکسی راننده مینی بوس را تعقیب می کند تا در زمانی که مینی بوس از شب تا صبح در خیابان پارک شده بتواند بمب گذاری را انجام دهد.

نماینده دادستان ترور امام جمعه وقت شیراز را از برنامه های دیگر گروهک تندر عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی کرده بودند تا زمانی که آقای حائری امام جمعه وقت شیراز برای برپایی نماز عید فطر می رود این اقدام تروریستی را انجام دهند و علی اصغر پشت تر در اقاریر خود گفته بود براساس دستور شارمهد قصد داشتیم هنگامی که حائری امام جمعه وقت شیراز در محل نماز حاضر می شود به وسیله هواپیمای کنترل از راه دور او را ترور کنیم و یا هنگامی که اتومبیلش از روی پلی رد می شود این کار را انجام دهیم. شناسایی در مورد آقای حائری بر عهده راستگو بود از طریق تحقیق در محل کارش در فلکه ستاد شیراز که فقط چند سرباز آن جا حضور داشتند که گفته بود اگر منزلش را می دانستم حتما ترور انجام می شد و اگر وقت داشتم از طریق موشک مصلی نماز جمعه را منفجر می کردم که این عملیات با دستگیری عوامل تروریستی خنثی شد.  

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه گزارش‌ها و همچنین گزارش وزارت اطلاعات و فعالیت عملیات تروریستی در کشور و اظهارات متهم در دادسرای تهران و اذعان به دستور گرفتن از شارمهد و شکایت اولیای دم حادثه حسینیه شیراز و همچنین مجروح شدگان نظر به قانون، بزهکاری متهم مبرز بوده و برابر مواد ۲۹۶ و ۱۹۰ از قانون مجازات اسلامی و ۲۶۵ قانون آئین دادرسی کیفری، کیفر وی مورد تقاضا است.  

نظرات بینندگان