arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۶ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

جانشین فراجا: از "هنجارشکنان" نمی‌گذریم

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه با اشاره به اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس به شمار می‌رود، گفت: با هنجارشکنان و کسانی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع خواهیم داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه با اشاره به اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس به شمار می‌رود، گفت: با هنجارشکنان و کسانی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع خواهیم داشت.

سردار قاسم رضایی پیش از ظهر امروز در بازدید از مرکز پلیس آگاهی استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انجام مسئولیت‌ها و ماموریت‌های محوله و ایجاد امنیت و آرامش یکی از مهم‌ترین اولویت‌های نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس به شمار می‌رود و حامی مردم و ملت هستیم، افزود: ‌این قول را به هموطنان خود می‌دهیم که از حقوق شهروندی آنها دفاع کرده و با هنجارشکنان و کسانی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع داشته باشیم.

جانشین فراجا با بیان اینکه در برخورد با افراد هنجارشکن، باید "قانونی و درست" اقدام کنیم‌، عنوان کرد: نا‌امنی، اوباشگری و اخلال در نظم و امنیت عمومی خط قرمز پلیس است و به شدت با این مسائل برخورد قانونی می‌کنیم.

سردار رضایی با اشاره به جمعیت ‌و نرخ بالای مهاجرت در ‌استان البرز بیان کرد: ضعف‌های حفاظتی و فیزیکی در استان البرز و عدم رعایت نگهداری اموال هم در بین هموطنان وجود دارد که باید مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه معتادان متجاهر در استان البرز دست به سرقت‌های خرد می‌زنند، تصریح کرد: این اقدامات سبب ایجاد نگرانی بین مردم می‌شود و پلیس سعی می‌کند که در بین مردم آرامش ایجاد کند.

جانشین فراجا با اشاره به اینکه صاحبان باغ‌ویلا و باغ باید ملاحظات لازم را برای پیشگیری از هر نوع سرقت را رعایت کنند، تصریح کرد: درخواست ما این است‌ که صاحبان باغ‌ها به توصیه‌های پلیس توجه کرده و در زمینه جلوگیری از سرقت آموزش ببینند.

وی با بیان اینکه برخی از سارقان سابقه‌دار ‌50 تا 60 بار سابقه سرقت دارند که نباید به این افراد نگاه جرمی داشت‌، گفت‌: زندان رفتن به این شکل از سارقان بازدارنده نیست‌، باید از کمک و مساعدت نمایندگان مجلس برای تصویب قانون استفاده شود و در صورت نیاز طرح‌های دو فوریتی برای تشدید مقابله با سرقت تصویب شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل عمده در سرقت‌های خرد است و باید قانونی برای مقابله با سرقت‌های خرد تصویب شود، ادامه داد: در بحث دستگاه قضایی برخی قوانین دست دستگاه قضایی را در ارتباط با برخی برخورد با جرائم بسته است و باید در این باره دغدغه مردم رفع شود.

سردار رضایی با اشاره به اینکه در زمان ماموریت‌ پلیس، حتی یک تلنگر هم به متهم نمی‌توان ‌ز‌د، تاکید کرد: ‌قانون نیز اجازه چنین کاری را نداده و باید در این زمینه هوشمندانه عمل کرد تا دغدغه‌ای برای مردم ایجاد نشود.

نظرات بینندگان