arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۲۳۹
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۸ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

پیش‌بینی ورود توده خاک از کشورهای همسایه به خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی کاهش دما و وزش باد‌های شدید و ورود توده خاک از کشور‌های همسایه به استان خبر داد. سبزه‌زاری افزود: به دلیل وزش باد شدید در کشور‌های عراق و سوریه شرایط تشکیل توده گرد و خاک و نفوذ آن به استان برای روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه وجود دارد که سبب افت کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی کاهش دما و وزش بادهای شدید و ورود توده خاک از کشورهای همسایه به استان خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی برای امروز نیز وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر را برای برخی مناطق استان خوزستان نشان می‌دهد.

وی افزود: از فردا تا روز شنبه شاهد افت دما بین ۴ تا ۶ درجه خواهیم بود. وزش بادها به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی طی امروز متوسط تا شدید بوده و برخاستن گرد و خاک موقت نیز دور از انتظار نیست.

سبزه‌زاری افزود: به دلیل وزش باد شدید در کشورهای عراق و سوریه شرایط تشکیل توده گرد و خاک و نفوذ آن به استان برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وجود دارد که سبب افت کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته آبادان با ۵۲.۲ و ایذه با ۲۲.۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۵۱.۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

نظرات بینندگان