arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۹ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

کرملین: اعدام زندانیان آمریکایی بعید نیست

سخنگوی کاخ کرملین گفت: اعدام زندانیان آمریکایی را نمی توان منتفی دانست و ما حق دخالت در تصمیم دادگاه را نداریم.گزارش شده است که ارتش روسیه دو سرباز سابق آمریکایی به نام‌های الکساندر دروک (۳۹ ساله) که قبلا در عراق خدمت می کرد و اندی هیون (۲۷ سال) را در یک نبرد در نزدیکی خارکف اسیر کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سخنگوی کاخ کرملین گفت: اعدام زندانیان آمریکایی را نمی توان منتفی دانست و ما حق دخالت در تصمیم دادگاه را نداریم.

 دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین با تأکید بر استقلال دستگاه قضایی روسیه اعلام کرد که «این دادگاه است که مجازات مزدوران آمریکایی را که در اوکراین به اسارت گرفته شده‌اند، تعیین خواهد کرد و اعدام آنها منتفی نیست».

پسکوف در کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سؤالات خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا امکان صدور حکم اعدام برای این زندانیان وجود دارد یا خیر، ادامه داد: «ما نمی‌توانیم چیزی را رد کنیم، زیرا این تصمیم دادگاه است و ما هرگز در مورد آن اظهار نظر نمی‌کنیم و حق دخالت نداریم».

گزارش شده است که ارتش روسیه دو سرباز سابق آمریکایی به نام‌های الکساندر دروک (۳۹ ساله) که قبلا در عراق خدمت می کرد و اندی هیون (۲۷ سال) را در یک نبرد در نزدیکی خارکف اسیر کرده است.

پسکوف بدون ارائه هیچ اطلاعاتی در مورد محل نگهداری این زندانیان گفت: من هیچ اطلاعاتی در مورد محل نگهداری آنها ندارم. ما در اینجا در مورد مزدورانی صحبت می کنیم که جان سربازان ما را تهدید کردند، به پرسنل نظامی ما حمله کردند. کنوانسیون ژنو به هیچ وجه شامل آنها نمی‌شود و جنایات آنها باید مورد بررسی قرار گیرد و به دست عدالت سپرده شود».

نظرات بینندگان