arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۲۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۲۲ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

استفاده از اینترنت بدون بسته سیمکارت ایرانی 30 برابر ارزان‌تر از سیمکارت‌های عربی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استفاده از اینترنت بدون بسته سیمکارت ایرانی 30 برابر ارزان‌تر از سیمکارت‌های عربی

استفاده از اینترنت بدون بسته سیمکارت ایرانی در عربستان، 30 برابر ارزان‌تر از سیمکارت‌های عربی است

به گزارش خبرنگار ایلنا ،یکی از دغدغه های همیشگی زائران ایرانی خانه خدا چگونگی برقراری ارتباط ساده و مقرون به صرفه با دوستان و خویشاوندانشان در ایران است که در این گزارش به مقایسه آماری تعرفه‌های رومینگ اپراتور ایرانی و عربستانی پرداختیم.

اگر زائران ایرانی بخواهند در طول سفر حج از سیمکارت های عربی استفاده کنند، براساس تعرفه اپراتورهای عربستانی باید هزینه ای بین 270 الی 360 هزار تومان برای تهیه سیمکارت بپردازند.

علاوه بر این کمترین قیمت هر دقیقه مکالمه با ایران با سیمکارت های عربی 28 هزار تومان است و کمترین قیمت ارسال پیامک به ایران نیز برای هر پیامک توسط سیمکارت های عربی 2250 تومان است.

اگر زائری علاقه و نیاز به اینترنت داشته باشد و از سیمکارت های عربی برای وب گردی و اینترنت استفاده کند، باید حداقل برای هر مگابایت اینترنت بدون بسته 4950 تومان بپردازد.

به عبارت دیگر اگر زائری یک سیمکارت zain در اختیار داشته باشد ولی بسته ای فعال نکرده باشد، باید برای «یک گیگابایت اینترنت» رقمی معادل 5 میلیون تومان بپردازد.

اما به فرض بسته ای خریداری کرده باشد که نرخ میانگین هر مگابایت آن در اپراتور zain حدود 352 تومان است برای همان میزان استفاده (یک گیگابایت اینترنت) باید رقمی بیش از 360 هزار تومان را بپردازد.

این در حالی است که همراه اول شرایط رومینگ ویژه ای را برای حجاج ایرانی فراهم آورده که شاید برای اولین بار به همراه بردن سیمکارت ایرانی به عربستان مقرون به صرفه و کاراتر شده است.

اگر حجاج ایرانی از خدمات رومینگ سیمکارت های همراه اول در طول سفر حج استفاده کنند، برای هر دقیقه مکالمه از عربستان با ایران و یالعکس فقط باید 6 هزار تومان پرداخت کنند که در برابر رقم 28 هزار تومانی مکالمه با سیمکارت های عربی بسیار مقرون به صرفه است.

همچنین کمترین نرخ هر مگابایت اینترنت با بسته های تدارک دیده شده توسط همراه اول، حدود 117 تومان است که اگر زائری «یک گیگابایت اینترنت» هم استفاده کند نهایتا کمتر از 120 هزار تومان می پردازد.

این اتفاق علاوه بر تقویت حوزه رومینگ و اعتباردهی به بنیان اپراتورهای کشورمان در فضای بین الملل، تخفیف 66 درصدی در استفاده «اینترنت با بسته» را نیز به همراه دارد.

همچنین با توجه به «کمترین نرخ هر مگابایت اینترنت بدون بسته»، هزینه استفاده از یک گیگابایت اینترنت بدون بسته با سیمکارت های همراه اول «یک هشتم» سیمکارت های zain و «یک سی‌ام» سیمکارت های stc با نرخ آزاد هر مگابایت 18 هزار تومان است.

استفاده از اینترنت بدون بسته سیمکارت ایرانی 30 برابر ارزان‌تر از سیمکارت‌های عربی

نظرات بینندگان