arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۸۵۵۲
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۲ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: طرح جامع ساماندهی رسانه‌ها تدوین می‌شود

 سید نظام‌الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از عزم مجلس برای تدوین طرح جامع ساماندهی رسانه‌ها خبر داد و گفت: در این حوزه بنا داریم با کمک معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد این طرح را تهیه کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از عزم مجلس برای تدوین طرح جامع ساماندهی رسانه‌ها خبر داد و گفت: در این حوزه بنا داریم با کمک معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد این طرح را تهیه کنیم.

 سید نظام‌الدین موسوی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران استان قزوین که از مجلس شورای اسلامی بازدید کردند، اظهار داشت: حل مشکلات خبرنگاران ابعاد بسیار مختلف و پیچیده‌ای دارد. هر چند جمعیت خبرنگاران بر خلاف اقشار دیگر مانند پزشکان و معلمان خیلی‌زیاد نیست و شاید راحت‌تر بشود مشکلات صنف خبرنگاران را برطرف کرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مشکل ما این است که حدود و ثغور شغل خبرنگاری به‌هم ریخته است. به ویژه با گسترش شبکه‌های اجتماعی طبیعتاً هر کسی ورودی کرده و خبری منتشر می‌کند.با این حال معضل اصلی ما این است که نهادی که حلقه وصل حاکمیت و خبرنگاران باشد، نداریم.

ساماندهی معیشت خبرنگاران در گرو شکل‌دهی به محدوده شغل خبرنگاری است

عضو کمیسیون اصل 90 در بخش دیگری از سخنان خود از عزم مجلس برای تدوین طرح جامع ساماندهی رسانه‌ها خبر داد و گفت: در این حوزه بنا داریم تا با کمک معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد این طرح را تهیه و حرکت اولیه را داشته باشیم. البته اگر دستمان برسد، هر از چند گاهی کاری برای خبرنگاران انجام می‌دهیم. البته منظورم کارهای اساسی نیست؛ ولی در حد همین مقدوراتی که وجود دارد، تلاش می‌کنیم انجام دهیم.

موسوی با بیان اینکه ساماندهی معیشت خبرنگاران در گرو شکل‌دهی به حدود و ثغور شغل خبرنگاری است، افزود: بنابراین طبیعتاً آن مزایای معیشتی دیده‌شده برای خبرنگاران فقط باید به خبرنگاری برسد که حرفه اصلی او خبرنگاری است؛ نه اینکه شغل یک نفرچیزی دیگر باشد و در کنارش هم کار خبرنگاری انجام دهد.

 

نظرات بینندگان