arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۰ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

ورود دادستانی به موضوع خشکاندن درختان در جاده مخصوص کرج

حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ورود دستگاه قضایی به موضوع خشکاندن درختان در جاده مخصوص کرج خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ورود دستگاه قضایی به موضوع خشکاندن درختان در جاده مخصوص کرج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری البرز،«حسن مددی» روز شنبه در خصوص انتشار کلیپی درارتباط با خشکاندن درختان توسط یک واحد صنفی در جاده مخصوص کرج گفت: بلافاصله پس از دستور رییس کل دادگستری استان به این موضوع ورود کردیم که بررسی ها نشان داد حسب نظریه کارشناسان سازمان فضای سبز شهرداری کرج، متاسفانه این درختان از حیظ انتفاع خارج شده و به هیچ وجه امکان احیای آنها نیست.

 

وی افزود: با هدف مقابله با انگیزه های اشخاصی که نسبت به خشکاندن درختان اقدام می کنند، شهرداری مکلف شد به تعداد درختان خشکانده شده، درختان جدید غرس کند که با پیگیری ویژه دادستانی و همکاری شهرداری کرج، غرس درختان مناسب و به تعداد کافی، از روز گذشته شروع و امروز هم به اتمام رسید.

 

مددی با اشاره به انگیزه های مختلف افرادی که اقدام به خشکاندن درختان می کنند تاکید کرد: متاسفانه در برخی از شهرها، خصوصا شهرهای بزرگ عده ای با انگیزه های مختلف از جمله تغییر کاربری یا تغییر وضعیت ظاهری محل، علاوه بر خشکاندن درختان باغات، حتی اقدام به خشکاندن درختان واقع در خیابان‌ها می‌کنند که در کنار رسیدگی قضایی به این موضوع، الزام به جایگزین کردن و غرس درختان می تواند زمینه های سوء استفاده را منتفی کند.

نظرات بینندگان