arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۹۳۰۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۷ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

آنکارا: نباید انتظار داشت ترکیه مقابل تروریست‌ها در عراق و سوریه دست بسته بماند

مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، در سخنانی در نشست سفرای ترکیه تأکید کرد که آنکارا نمی‌تواند در برابر حملات گروه‌های ی. پ. گ و پ. ک. ک. دست بسته بماند و هیچ کاری نکند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: وزیر خارجه ترکیه تأکید کرد که نباید انتظار داشت ترکیه در برابر گروه‌های تروریست کرد در سوریه و عراق دست بسته بماند.

به گزارش  آناتولی، مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، در سخنانی در نشست سفرای ترکیه تأکید کرد که آنکارا نمی تواند در برابر حملات گروه های ی.پ.گ و پ.ک.ک. دست بسته بماند و هیچ کاری نکند.

وی گفت: «ترکیه برای تأمین امنیت میلیون ها سوری تلاش می کند و نباید انتظار داشت که در برابر حملات این گروه های تروریست هیچ کاری نکند».

چاوش اوغلو افزود که عملیات ترکیه در شمال سوریه «به بازگشت امن بسیاری از شهروندان سوریه ای به کشورشان کمک کرد» و افزود که نیروهای ی.پ.گ همچنان با هدف بر هم زدن امنیت و ثبات و تحقق برنامه های جدایی طلبانه خود به شهروندان سوریه و نظامیان ترکیه حمله می‌کنند.

او گفت که ترکیه برای تحقق صلح در سوریه و اجرای روند سیاسی مبتنی بر حفظ تمامیت ارضی این کشور تلاش می کند.

به گزارش میدل ایست نیوز، وزیر خارجه ترکیه درباره وضعیت عراق نیز گفت که آنکارا خواستار تحقق عراق باثبات و شکوفا و دارای حاکمیت ارضی کامل در سراسر خاک خود است و افزود که ترکیه انتظار دارد که عراق گروه پ.ک.ک. را گروه تروریستی اعلام کند و اقدامات ملموس علیه آن انجام دهد.

نظرات بینندگان