arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۹۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۰ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

مبارزه در قفس؛ تماشاگرنمای شرور چکی با خواندن کتاب ژاپنی رویای قهرمانی جهان را محقق کرد

یری پروکازکا که در زادگاهش جمهوری چک یک هولیگان یا تماشاگرنمای شرور فوتبال بود پس از الهام‌گرفتن از هنر‌های رزمی و متون باستانی ژاپنی از مبارزات خیابانی به مبارزه حرفه‌ای در قفس روی آورد و در نهایت موفق شد تا قهرمانی جهان را از آن خود کند. او در نوجوانی به عنوان عضوی از باند‌های هولیگان فوتبال و طرفدار شرور تیم زبرُیوفکا برنو (FC Zbrojovka Brno) در بیش از ۱۰۰ دعوای خشن خیابانی با هواداران تیم‌های رقیب شرکت کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یری پروکازکا که در زادگاهش جمهوری چک یک هولیگان یا تماشاگرنمای شرور فوتبال بود پس از الهام‌گرفتن از هنرهای رزمی و متون باستانی ژاپنی از مبارزات خیابانی به مبارزه حرفه‌ای در قفس روی آورد و در نهایت موفق شد تا قهرمانی جهان را از آن خود کند.

آقای پروکازکا حدود هشت سال پیش و در ۲۱ سالگی، هنگامی که دچار احساس بطالت شدیدی شده بود، به طور اتفاقی یک نسخه از «کتاب پنج حلقه» نوشته میاموتو موساشی، استاد شمشیرزنی ژاپنی که در سال ۱۶۴۵ نوشته شده، به دستش رسید.

او در مورد آموزه‌های این کتاب می‌گوید: «من آموختم که ضمن تابعیت از قوانین نظم و انضباط سامورایی باید صادق، شجاع و به ویژه در شرایط سخت صبور و آرام باشم.»


او در نوجوانی به عنوان عضوی از باندهای هولیگان فوتبال و طرفدار شرور تیم زبرُیوفکا برنو (FC Zbrojovka Brno) در بیش از ۱۰۰ دعوای خشن خیابانی با هواداران تیم‌های رقیب شرکت کرد.

اما آقای پروکازکا هدف این روزهای خود را کسب حس آرامش می‌داند و توضیح می‌دهد که در کنار تمرین‌های بی‌وقفه مدام مدیتیشن می‌کند. او در مورد سبک‌ مبارزه‌اش نیز می‌گوید: «برخی معتقدند سبک مبارزه من غیرقابل پیش‌بینی است ولی من فقط تا حد ممکن آرامشم را حفظ می‌کنم و به دنبال موقعیت حمله هستم.»


یری پروکازکا پس از یک نبرد هیجان‌انگیز رفت و برگشت با گلوور تکسیرا، کهنه سرباز برزیلی که ژوئن گذشته در سنگاپور برگزار شد، به عنوان اولین شهروند جمهوری چک موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان در رشته مبارزه در قفس شد.

منبع: یورونیوز

نظرات بینندگان