arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۵ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
صدیقی، امام جمعه موقت تهران:

پهپادهای ما مورد اقبال روس ها قرار گرفته است

کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: پهپادهای ما در شرایطی که در این ۴۳ سال قدرتمان رو به افزایش بوده مجهز به امکانات لیزری و سایر امکانات است مورد اقبال دنیا و روسی‌ها قرار گرفته است. ایران به تمام تعهدات خود پایبند بوده و کارشکنی از جانب قدرت‌های پوشالی جنگلی بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خطیب نماز جمعه تهران، گفت: خدا مردم ساکت را با ظالم جهنمی یک جا می‌سوزاند و امر به معروف و نهی از منکر یکی جریان‌های حیاتی زندگی است.

به گزارش «انتخاب»؛ حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه ضمن توصیه موحدان و مومنان به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: یکی از برکات بی بدیل تقوا، مصون بودن از اشتباهات است. تقوا، تحفه الهی است و خدا به هر کسی عطا کرده، آن را در مسیر درست راهنمایی کرده و می‌تواند دوست و دشمن را تشخیص دهد و در شبهات در نمی‌ماند و فریب نمی‌خورد.

به نوشته مهر، وی عنوان کرد: از خدا بخواهیم ما را در این عمر زود گذر از اشتباهاتی که مرگ ما را تلخ و برزخ ما را ظلمانی و حسابمان را سخت می‌کند بر حذر دارد. اگر راه درست برویم و آدرس درست داشته باشیم گرفتاری هایمان کاهش پیدا می‌کند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به ایام عزاداری امام حسین (ع) بیان کرد: حضرت امام حسین (ع) امام است و مهمترین اصل در آیینه قرآن کریم مسأله امامت، رهبری، مدیریت جامعه توحیدی، الگو و مقتدا بودن برای جامعه است. ادیان الهی قبل از اسلام دارای پیامبرانی بودند اما بعد از آنها دین دچار تحریف شد و دنیا پرستان برای توجیه کارهای خود دین را تحریف کردند تا جایی که مطالب ضد دین در کتب آنها راه پیدا کرد و به خرافات آمیخته شدند و عملاً خط گم شد.

حجت‌الاسلام صدیقی افزود: در این میان آخرین برنامه الهی برای هدایت بشر صورت گرفت و آن امامت و هدایت بشر بود. قانون خوب، مجری خوب و همچنین عینیت قانون به عنوان مقتدا و اسوه را لازم دارم. امام حسینی (ع) که آیه مباهله برایشان هست جزء برترین مقربان پروردگار، حق محض، قرآن ناطق و عینیت قرآن است. عده‌ای از مسلمانان اعتقاد دارند امام حسین (ع) در بطن آیه تطهیر است و قیام و قعود او و جنگ و صلحش مرآت حق است.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) در تبیین عظمت اما م حسین (ع) در منبر خود از امام حسین (ع) یاد می‌کردند و بخار ایشان از منبر پایین می‌آمدند و در مقابل چشمان مردم ایشان را روی زانوی خود می‌نشاندند اما تحریف کار را به جایی رساند که فردی که خود قرآن شناسنامه اش را صادر کرده توسط مسلمانان به قتل رسیده شود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران اضافه کرد: این نشان می‌دهد جامعه آنقدر انحطاط پیدا کرده و فساد و گناه به قدری روح و جانشان را آلوده کرده، که امام حسین (ع) پاک و ایثارگر که تربیت شده دامن فاطمه (س) و بزرگ شده در سایه قرآن عرشی بود در جامعه کشته شود و برای کشته شدن آن جشن گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام صدیقی اظهار کرد: لازم بود امام حسین (ع) امامت ترسیم شده در قرآن و در غدیر را با خون بازنویسی کند و بازخوانی شود تا دنیا بداند دین بدون امام و قانون بدون الگو و تخصص بدون متخصص و کار بدون کارشناس قابل ادامه نیست.

وی ادامه داد: لذا اولین حکمت قیام سیدالشهدا و نثار خون خود و قربانیان مسلخ احیای جایگاه امامت بود که امت اسلامی بدون امام و رهبر امضا شده است سوی خدا به وحدت برسد. امروز که سکولارها می‌کوشند بگویند امامت امری زمینی است ادامه حرکت یزیدیان است؛ آنها از راه امامت واهمه دارند. امروز مردم ما ولایت فقیه را یک حرکتی در مسیر حرکت ائمه اطهار می‌دانند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امام حسین (ع) فرمودند حلال و حرام جایگاه خود را از دست داده است با خون خود اسلام را بازنویسی می‌کنم تا مردم به رعایت حلال و حرام بازگردند. با وجود دستگاه فاسدی با حاکمیت فردی مثل یزید باید فاتحه اسلام را خواند.

حجت‌الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: مبارزه با تحریف که امروز هم بالاترین خطر در انقلاب ما که هم آسمانی و هم مردمی است، از دیگر اهداف امام حسین (ع) بود. بی مسئولیتی، بی تفاوتی و نظاره گر ظلم بودن و مظلوم را از اسارت ظالم بیرون نکشیدن از گناهان کبیره است.

وی ادامه داد: خدا مردم ساکت را با ظالم جهنمی یک جا می‌سوزاند و امر به معروف و نهی از منکر یک جریان حیاتی زندگی است. خواص باید فریاد بزنند و مردم هم باید زیر پرچم امر به معروف و نهی از منکر قدم بزنند. ما همه مامور به عمل به دین هستیم. دین یک مجموعه است و مانند بدن ما است، اگر کسی انگشتش شکسته باشد رها نکنید اول باید قلب را اصلاح کرد بعد به سایر امور پرداخت.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: محرم و صفر که در طول تاریخ نام و حماسه امام حسین (ع) و نحوه نگهبانی خون شهید توسط آل الله را زنده نگه داشته است. حضرت زینب (س) عاشورا و خون امام حسین (ع) را احیا کرد و خدا را شکر که عاشورا را با محرم و صفر احیا کرد. مقام معظم رهبری خودشان در ایام عاشورا گریه کن امام حسین (ع) هستند و احیای این مراسم را حفظ کردند.

حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه اظهار داشت: هر قدر مشکلات زیاد باشد قدرت خدا برتر از حجم مشکلات است. در قرآن کریم نسخه‌ای برای رفع مشکلات و آسان شدن سختی‌ها به صراحت به معتقدان قرآن القا شده است. فرمودند هر کسی تقوا داشته باشد خدا در کار او سهولت ایجاد می‌کند. تقوایی الهی جامعه گرفتار را نجات می‌دهد و تقویت حکومتی، امامتی، بازاری و … سختی‌ها را سهل می‌کند و جامعه با تقوا از سختی‌ها عبور می‌کنند و بر سختی‌ها پیروز می‌شوند.

وی با بیان اینکه جنگ ۳ روزه غزه نشانه حقانیت وعده خدا است، تصریح کرد: یک روزی اسرائیل با اعراب و کشورهای عربی جنگ شش روزه داشت و قامت تکبر آن بلند بود اما حزب الله لبنان متولد شد و در ۳۳ روز جنگ این اسطوره شکست ناپذیر به فضل الهی با بازوی پرتوان مجاهدین حزب الله باطل شد و مانند خانه عنکبوت به راحتی فرو ریخت. این بار در سه روز با اقدام جهاد اسلامی مزدوران را در لانه‌هایشان فرو برد و آنها را مجبور به سازش کرد و این نشانه نصرت خدا است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران اضافه کرد: به مقام معظم رهبری به عنوان رهبر مقاومت، مردم شهید و مجاهد غزه و سید مقاومت تبریک عرض می‌کنیم. نماینده جهاد با رهبر ایران دیدار کرد و با محوریت ایران این حملات آغاز شد و با سرعت پایه ددمنشانه آنها را سر جایشان نشاند. این حادثه در ایام عاشورا پیام خاص خود را دارد.

حجت‌الاسلام صدیقی در رابطه با ماهواره خیام اظهار کرد: این ماهواره با اشتراک روسیه صعود کرد و اولین داده‌های خود را به پایگاه‌های ایرانی منعکس کرد و عزیزان ما در ماهدشت کرج می‌تواند از اطلاعات مفید این ماهواره در ابعاد مختلف جنگل‌ها و معادن می‌توانند جهت پیشرفت جوانان استفاده کند.‌

ایران به تمام تعهدات خود پایبند بوده است

وی ادامه داد: پهپادهای ما در شرایطی که در این ۴۳ سال قدرتمان رو به افزایش بوده مجهز به امکانات لیزری و سایر امکانات است مورد اقبال دنیا و روسی‌ها قرار گرفته است. ایران به تمام تعهدات خود پایبند بوده و کارشکنی از جانب قدرت‌های پوشالی جنگلی بوده است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز هم مذاکرات ادامه پیدا می‌کند و امروز علاوه بر تضمین‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری که از ابتدا بیان شده بود باید راستی آزمایی صورت گیرد و تیم مذاکره ان شاءالله به مردم بشارت دهند که با اقتدار شما تحریم‌ها از بین رفت و گشایش حاصل شد.

مردم در رفع مشکلات دولت را یاری کنند

حجت‌الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: مسأله ای که همیشه باید تکرار کرد، هوشیاری، امیدواری توکل، اتحاد، ولایت مداری و باور به نیابت ولایت فقیه از امام عصر است. مردم باید در نهایت آرامش در صحنه آماده باشند و در رفع مشکلات دولت خود را یاری کنند و در رفع نواقص دست به دست هم بدهند.

وی اضافه کرد: ملتی که در مقاطع مختلف ایثارگری کرده است امروز باید بداند دشمن با شایع پراکنی، دروغ پراکنی در فضای مجازی نمی‌خواهند امنیت و حیثیتی برای افراد باقی بگذارند. سیل و زلزله و تلفات اخیر در کشورهای دیگر بیشتر بود اما در بی بی سی یکبار بیشتر از آن سخن گفته نشد اما در مورد کشور ما مشکلات را سخت و لاینحل نمایش می‌دهند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: با همین شایعات در کربلا مردم کوفه را مرعوب کردند و امام حسین (ع) را به شهادت رساندند. مقابله با این شایعه پراکنی ها و بی دینی و به هم زدن اعتماد عمومی، انسجام و اتحاد به تبعیت از حماسه عاشورا ضرورت دارد. مردم را دیدید که در غدیر و در عزاداری‌هایشان حاضر در صحنه بودند و هستند و به برکت خون امام حسین تا آخر ایستاده‌اند.

نظرات بینندگان