arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۸۹۹۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۷ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

توضیح پلیس در خصوص قتل "برومند نجفی" محیط‌بان کرمانشاهی

معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه در تشریح جزئیات حادثه قتل برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی، گفت: ظهر امروز (22 مرداد) برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی جهت ادامه روند بررسی پرونده‌اش به دستگاه قضایی ارجاع می‌شود که مقابل شعبه یک دادگاه کیفری کرمانشاه توسط فردی ناشناس هدف گلوله قرار می‌گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا:  معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه در تشریح جزئیات حادثه قتل برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی، گفت: ظهر امروز (22 مرداد) برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی جهت ادامه روند بررسی پرونده‌اش به دستگاه قضایی ارجاع می‌شود که مقابل شعبه یک دادگاه کیفری کرمانشاه توسط فردی ناشناس هدف گلوله قرار می‌گیرد.
 
سرهنگ محمدرضا یاری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه  اظهار کرد: این فرد ناشناس توسط اسلحه کلاشینکف با اصابت سه گلوله محیط بان کرمانشاهی را به قتل می رساند.
 
یاری گفت: همچنین فرد دیگری که هویت آن هم مشخص نیست، به مامور بدرقه حمله کرده و او را مجروح می‌کند.
 
معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه هنوز هویت قاتل یا قاتلان مشخص نیست، گفت: شناسایی و دستگیری آنها در دستور کار قرار دارد.
 
یاری گفت: تا زمان دستگیری قاتل یا قاتلان و همدستان آنها نمی‌توان در خصوص انگیزه این قتل صحبت کرد.
 
محیط بان "برومند نجفی" به قتل رسید
 
رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان کرمانشاه از قتل محیط بان "برومند نجفی" خبر داد.
 
حسین ویسی  گفت: متاسفانه ظهر امروز (۲۲ مرداد) محیط بان برومند نجفی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به قتل رسید.
 
برومند نجفی به اتهام قتل در زندان بود که چندی پیش و بعد از پیگیری‌های قضایی فراوان، دستور توقف حکم اعدام وی صادر شده بود تا پرونده مورد رسیدگی مجدد قرار بگیرد.
 
وی ادامه داد: امروز جلسه اول رسیدگی مجدد به پرونده این محیط بان برگزار شد که بعد از خروج از جلسه در مقابل شعبه یک دادگاه کیفری کرمانشاه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به قتل رسید.
 
ویسی خاطرنشان کرد: آن‌طور که مشهود است، تیراندازی از سوی پدر فردی که محیط بان برومند نجفی محکوم به قتل وی بوده ( مرحوم یوسف فلاحی)، صورت گرفته است.
 
۱۴ مرداد سال 1399 در جریان مواجهه نیروهای اجرایی یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید، یک نفر از سرنشینان این خودرو  به دلیل تیراندازی که صورت گرفته جان خود را از دست می دهد.
 
این فرد جوانی ۲۳ ساله به نام یوسف فلاحی داروندی بود و محیط بان برومند نجفی نیز در این زمینه متهم به قتل شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.
 
ابتدا حکم اعدام این محیط بان صادر شد، ولی چندی پیش و بعد از پیگیری‌های قضایی فراوان، دستور توقف حکم اعدام برومند نجفی صادر شد تا پرونده مورد رسیدگی مجدد قرار بگیرد.
نظرات بینندگان