arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۳ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

پلمب ۶ شهربازی غیراستاندارد در استان تهران

حسن فرح‌بخش معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد تهران گفت: در اجرای طرح کنترل تابستانه مراکز تفریحی استان تهران، بازرسان سازمان استاندارد، ۶ شهربازی غیراستاندارد را پلمب کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد تهران گفت: در اجرای طرح کنترل تابستانه مراکز تفریحی استان تهران، بازرسان سازمان استاندارد، ۶ شهربازی غیراستاندارد را پلمب کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، «حسن فرح‌بخش» توضیح داد: کارشناسان استاندارد پس از بازدید از تجهیزات شهربازی در بوستان‌های مسکن مهر و ندایی در اسلامشهر، ری لند و خانه روشن در شهرری، زنگ تفریح در رودهن و رنگین کمان دماوند در جاده آبعلی، نسبت به پلمب تجهیزات تفریحی فاقد مجوز بهره‌برداری مستقر در این اماکن اقدام کردند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه کلیه تجهیزات تفریحی اعم از شهربازی‌ها، کابل راه‌ها و مراکز تفریحی آبی مشمول استاندارد اجباری‌اند، در صورت عدم اقدام مالکان و بهره‌برداران تجهیزات تفریحی پلمب‌شده، در خصوص طی مراحل استانداردسازی و اخذ مجوز بهره‌برداری معتبر، پرونده آنها برای رسیدگی قانونی به محاکم قضایی ارسال خواهد شد و این اداره کل هیچ‌گونه مسامحه‌ای در زمینه ایمنی شهروندان نخواهد شد.

گفتنی است، در چهارماهه نخست امسال، ۱۴۵۳ فقره تاییدیه استاندارد برای تجهیزات تفریحی در سطح استان تهران صادر شده است.

نظرات بینندگان