arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۰۱۲۱
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۵ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

فرمانده کل نیروی انتظامی: گذرنامه‌های با اعتبار یک ماه در اربعین قابل تردد است

اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با طرف عراقی مقرر شد تا مردم با گذرنامه‌هایی که تاریخ آن گذشته (کمتر از شش ماه اعتبار دارد)، با مهر نیروی انتظامی امکان حضور در مراسم اربعین برای زائران حسینی را داشته باشند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا؛ فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با طرف عراقی مقرر شد تا مردم با گذرنامه‌هایی که تاریخ آن گذشته (کمتر از شش ماه اعتبار دارد)، با مهر نیروی انتظامی امکان حضور در مراسم اربعین برای زائران حسینی را داشته باشند.

سردار حسین اشتری ظهر یکشنبه ۲۳ مرداد ماه در حاشیه برپایی مراسم یادواره ۱۴۰ شهید نیروی انتظامی شرق استان تهران که در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) پیشوا برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: فرماندهی نیروی انتظامی برای برگزاری مراسم با شکوه اربعین حسینی، در آمادگی کامل است و تلاش دارد تا مأموریت‌های محوله را به درستی انجام دهد.

وی تصریح کرد: از ماه‌های گذشته قرارگاه اربعین فراجا راه‌اندازی شده و با تقسیم کارها و وظایف، اقدامات لازم برای تسهیل تردد زائران و خدمات‌رسانی به شرکت کنندگان در مراسم اربعین انجام می‌شود ضمن این که تمامی عوامل پلیس آمادگی کامل دارند تا با استقرار در مرزهای رسمی کشور ، خدمات مورد نیاز زائران را با همکاری خوب مردم با پلیس ارائه دهند.

سردار اشتری گفت: با توافق صورت گرفته، گذر نامه‌هایی که یک ماه اعتبار دارند، قابل تردد به عراق خواهند بود ضمن این که دنبال این امر هستیم که با هماهنگی‌های صورت گرفته بتوانیم با مهری که روی گذرنامه‌های تاریخ گذشته (گذرنامه‌هایی که کمتر از شش ماه اعتبار دارد) زده می‌شود، پلیس عراق اجازه عبور زائران را داده و نگرانی مردم را برطرف کند.

وی تأکید کرد: به مردم توصیه می‌شود که سفر زیارتی خود را به کربلای معلی هر چه زودتر شروع کرده و برای بازگشت نیز برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند تا طی روزهای مختلف به کشور بازگردند تا فقط در یک روز، شاهد بازگشت زائران نباشیم.

فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: عوامل پلیس در تمامی جاده‌ها، مسیرها، شهرها و پایانه‌های مرزی استقرار دارند و با آماگی کامل به زائران امام حسین(ع) خدمات را ارائه می‌کنند، در مقابل ازمردم نیز درخواست می‌شود تا با همکاری مناسب با پلیس، بر عظمت پیاده روی اربعین همراه با شعور حسینی بیافزایند.

وی از مردم به عنوان مهم‌ترین حامیان پلیس یاد کرد و افزود: مردم در تمامی عرصه‌ها یار و یاور پلیس بوده و با همکاری و هماهنگی خود توانسته‌اند پلیس را در انجام مأموریت‌های محوله یاری کنند، از کلیه مردم درخواست می‌شود تا در صورت مشاهده هر گونه مورد امنیتی و اجتماعی ، مراتب را با سامانه ۱۱۰ در اختیار مأموران پلیس قرار دهند.

اشتری اظهار کرد: پلیس در تمامی عرصه‌ها به کمک، همراهی، انتقادات، پیشنهادت و راهنمایی مردم نیاز دارد و تلاش دارد تا با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های به روز و بهره‌گیری از نیروهای زبده و حرفه‌ای خدمات بیشتری به مردم ارائه دهد.

نظرات بینندگان