arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۰۲۹۸
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۷ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

قطعی آب شهرکرد ۷ روزه شد / آبرسانی سیار با تانکر ادامه دارد

قطعی یک هفته‌ای آب در شهرکرد معضلات جدی ایجاد کرده است، مردم آب شرب مورد نیاز خود را از خانه‌های فامیل خود که آب خانه‌شان وصل است یا تانکرهای آبرسانی سیار تهیه می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: قطعی یک هفته‌ای آب در شهرکرد معضلات جدی ایجاد کرده است، مردم آب شرب مورد نیاز خود را از خانه‌های فامیل خود که آب خانه‌شان وصل است یا تانکرهای آبرسانی سیار تهیه می‌کنند.

 بارندگی شدید و وقوع سیلاب در شهرستان کوهرنگ موجب گل‌آلود شدن چشمه کوهرنگ که منبع تأمین آب شرب شهرکرد و شهرهای اطراف است، شد.

در نتیجه گل‌آلودی این چشمه، آن را از مدار تامین آب شرب شهرکرد، شهرهای اطراف و حدود 65 روستا، خارج کرد و تأمین آب شرب شهرکرد به مشکل رسید.

برای مدیریت این اتفاق، چاه‌هایی که در اختیار کشاورزان، شهرداری و ... بود، وارد مدار تامین آب شدند تا این مشکل مرتفع شود همچنین خط اضطراری سامان فعال و ظرفیت آن افزایش یافت.

اما با تمام تلاش‌ها امروز هفتمین روز است که شهرکرد و دیگر شهرها و روستاها هنوز مشکل آب شرب دارند و همچنان آبرسانی سیار با 100 تانکر در شهرکرد انجام می شود.

قطعی یک هفته‌ای آب در شهرکرد معضلات جدی ایجاد کرده است، مردم آب شرب مورد نیاز خود را از خانه‌های فامیل خود که آب خانه‌شان وصل است یا تانکرهای آبرسانی سیار تهیه می‌کنند.

مدیرعامل آبفا چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ پکیج رفع کدورت که به تصفیه‌خانه‌های تند معروف هستند از استان‌های دیگر به استان آمده و در حال نصب هستند تا در اسرع وقت کمبود آب جبران شود.

احمدرضا محمدی در خصوص آخرین وضعیت معضل قطعی آب شهرکرد و مناطق اطراف، اظهار داشت: شرکت آبفا در جایی آب را قطع نکرده است، آبی که هست در اختیار همه مردم قرار دارد و بستگی به همکاری مردم دارد هر چقدر مردم کمتر و در حد ضروریات مصرف کنند آب به تعداد بیشتری می‌رسد.

مدیرعامل آبفا چهارمحال و بختیاری گفت: همکاران ما شبانه‌روزی در 4 جبهه کاری فعالیت می‌کنند که یکی لوله‌کشی و نصب تجهیزات بر روی چاه‌های کشاورزی و چاه‌های ادارات است تا وارد مدار شوند همچنین همکاران در تلاشند تا هر منبع آب فوری که سریع‌تر بتواند وارد مدار شود را وارد مدار کنند.

وی ادامه داد: بر روی آبی که از تصفیه خانه سامان به شهرکرد می‌‌آید یک ایستگاه پمپاژ میانی نصب شده تا دبی ورودی آب از خط پدافند سامان به شهرکرد افزایش یابد در حال حاضر آب از 50 لیتر به 100 لیتر رسیده و با ایستگاه میانی که نصب می‌کنند دبی آب به 130 لیتر افزایش می‌یابد.

محمدی گفت: تعدادی اکیپ که از استان‌های دیگر آمده‌اند، در حال کار هستند تا کدورت چشمه کوهرنگ را پایین آورند که قابل تصفیه شود اما فعلا کدورت به قدری است که قابل تصفیه نیست.

مدیرعامل آبفا چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: آبرسانی سیار در شهرکرد با 47 تانکر در محلاتی که مردم اطلاع می‌دهند در حال انجام است، تانکرهای بزرگ نیز مخازن را تغذیه می‌کنند.

وی گفت: روز گذشته وزیر نیرو دستور دادند 2 سامانه جدید اجرا شود که از همان لحظه اکیپ‌ها کار بررسی را شروع کردند تا عملیات اجرای آن‌ها شروع شود و این 2 خط وارد مدار شود ‌همچنین 2 پکیج رفع کدورت که به تصفیه‌خانه‌های تند معروف هستند از استان‌های دیگر به استان آمده و در حال نصب هستند تا در اسرع وقت کمبود آب جبران شود.

محمدی اشاره کرد: همه شهرها و روستاهایی که در مسیر سیل قرار داشتند دچار مشکل کمبود آب شدند که اکثر آن‌ها از طرق مختلف مانند آبرسانی با تانکر، چشمه‌ها یا چاه‌های خاموش، چاه‌های کشاورزی و ...که وارد مدار شد بر طرف شد.

مدیرعامل آبفا چهارمحال و بختیاری بیان کرد: خط کوهرنگ 7 شهر و 34 روستا را آبرسانی می‌کرد که مشکل اکثر آن‌ها حل شده و در حال حاضر فقط در شهرکرد کمبود آب داریم.

وی ادامه داد: ما در تلاشیم تا مشکل را به صورت لحظه‌ای حل کنیم اما این بستگی به همکاری مردم دارند، در این شرایط کمبود آب شاهد شستشوی فرش و ماشین توسط برخی از همشهریان هستیم که مشکل را بیشتر می‌کند، روز گذشته چند مورد شست‌وشوی فرش را به ما اطلاع دادند که آب این منازل قطع شد.

 

نظرات بینندگان