arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۰۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۸ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

تایوان: به همکاری عمیق با ایالات متحده ادامه می‌دهیم

در ادامه بده بستان‌های تایوان با آمریکا، رئیس جمهور این جزیره روز دوشنبه از تداوم روابط با ایالات متحده استقبال کرد. رئیس جمهور تایوان گفت: «امیدواریم به همکاری عمیق با ایالات متحده ادامه دهیم و به طور مشترک رفاه و ثبات منطقه هند و اقیانوسیه را حفظ کنیم.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: در ادامه بده بستان‌های تایوان با آمریکا، رئیس جمهور این جزیره روز دوشنبه از تداوم روابط با ایالات متحده استقبال کرد.

به گزارش منابع خبری، رئیس جمهور تایوان گفت: «امیدواریم به همکاری عمیق با ایالات متحده ادامه دهیم و به طور مشترک رفاه و ثبات منطقه هند و اقیانوسیه را حفظ کنیم.»

«نانسی پلوسی»‌ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا در سفری جنجال‌برانگیز بدون توجه به اعتراضات چین وارد تایوان شد. وی با بیان اینکه واشنگتن نمی‌تواند به چین اجازه دهد تا سطح جدیدی از فشار را بر تایوان اعمال کند، مدعی شد تحریم‌های پکن علیه او هیچ اهمیتی ندارد.

روز یکشنبه نیز هیاتی از قانونگذاران آمریکایی به رهبری سناتور دموکرات «اد مارکی» و چهار قانونگذار دیگر مجلس نمایندگان این کشور وارد تایوان شدند.

تایوان بخشی از چین محسوب می‌شود که ادعاهای جدایی‌طلبانه دارد؛ ادعاهایی که کشورهای جهان و سازمان ملل متحد به‌رسمیت نمی‌شناسند. پکن همواره با هرگونه تماس بین نمایندگان تایوانی و مقامات غربی به ویژه مسئولان عالی‌رتبه سیاسی یا نظامی از کشورهایی که پکن با آنها روابط دیپلماتیک دارد، مخالف بوده و می‌گوید این سفرها، اصل چین واحد را نقض می‌کند و سیگنال‌های نادرستی به نیروهای جدایی‌طلب تایوان ارسال می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز روز یکشنبه سفر اخیر هیأت آمریکایی به جزیره تایوان علی رغم هشدار پیشین پکن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی چین توصیف کرد.

نظرات بینندگان