arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۰۵۹۷
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۴ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

جزییات بازداشت ۱۰ نفر در نزدیکی مرز ایران و جمهوری آذربایجان

مرزبانی جمهوری آذربایجان اعلام کرد، این ۱۰ تبعه سریلانکایی قصد داشتند با عبور از مرز و وارد ایران شوند و از آنجا با کمک یک شهروند ایرانی به ترکیه بروند تا در نهایت خود را به یک کشور اروپایی برسانند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: مرزبانی جمهوری آذربایجان اعلام کرد که در نزدیکی مرز ایران ۱۰ تبعه سریلانکایی را که تلاش کردند به صورت غیر قانونی وارد ایران شوند، بازداشت کرده است.

رسانه‌های آذربایجانی روز چهارشنبه از بازداشت ۱۰ نفر حین تلاش برای ورود به ایران از منطقه مرزی «هورادیز» واقع در شهرستان «فضولی» جمهوری آذربایجان خبر دادند.

طبق گزارشی که «آذر نیوز» و برخی دیگر از رسانه‌های دولتی جمهوری آذربایجان منتشر کردند، اداره مرزبانی جمهوری آذربایجان بیانیه‌ای درباره بازداشت ۱۰ سریلانکایی خبر دادند که می‌خواستند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند.

نیرو‌های مرزبانی جمهوری آذربایجان در تاریخ ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد) نیرو‌های گارد مرزی این کشور ۱۰ شهروند سریلانکایی را بازداشت کردند در حالی که آن‌ها در نزدیکی پست مرزی هورادیز واقع در نزدیکی روستای بویوک-بهمنلی شهرستان فضولی حضور داشتند.

طبق اعلام این نهاد دولتی در جمهوری آذربایجان، در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد که آن‌ها طی روز‌های ۲۵ و ۲۹ جولای (سوم و هفتم مرداد) به صورت قانونی و به عنوان گردشگر وارد جمهوری آذربایجان شده بودند.

مرزبانی جمهوری آذربایجان همچنین اعلام کرد، این ۱۰ تبعه سریلانکایی قصد داشتند با عبور از مرز و وارد ایران شوند و از آنجا با کمک یک شهروند ایرانی به ترکیه بروند تا در نهایت خود را به یک کشور اروپایی برسانند.

مرزبانی باکو افزود: «اقدامات عملیاتی - تحقیقاتی برای کشف و خنثی‌سازی کانال مهاجرت غیرقانونی در حال انجام است. اقدامات حفاظت از مرز و جستجوی عملیاتی برای اطمینان از حفاظت مطمئن از مرز‌های دولتی، برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی ادامه دارد».

در گزارش رسانه‌های جمهوری آذربایجان عکسی منتسب به ۱۰ تبعه بازداشت شده سریلانکایی منتشر کردند.

نظرات بینندگان