کد خبر: ۶۹۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۸ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

پروژه پهپاد سلفی اسنپ متوقف شد

شرکت اسنپ در راستای صرفه جویی در هزینه‌ها، ساخت پهپاد سلفی پیکسی (Pixy) را در آینده متوقف خواهد کرد. روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: پیکسی که ۲۳۰ دلار قیمت خواهد داشت، در همین روند فعلی فروخته خواهد شد. این خبر چهار ماه پس از عرضه این دوربین کوچک جیبی از سوی شرکت اسنپ منتشر می شود. پیکسی یک دستگاه کوچک و قابل حمل با چهار ملخ کوچک است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شرکت اسنپ در راستای صرفه جویی در هزینه‌ها، ساخت پهپاد سلفی پیکسی (Pixy) را در آینده متوقف خواهد کرد.

 روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: پیکسی که ۲۳۰ دلار قیمت خواهد داشت، در همین روند فعلی فروخته خواهد شد.

این خبر چهار ماه پس از عرضه این دوربین کوچک جیبی از سوی شرکت اسنپ منتشر می شود. پیکسی یک دستگاه کوچک و قابل حمل با چهار ملخ کوچک است. این دستگاه اندازه کف دست است و تنها ۱۰۱ گرم وزن دارد. هیچ کنترل یا شکاف کارت حافظه ندارد و یک دایل دوربین دارد که به کابر اجازه می دهد نحوه پرواز پهپاد را تنظیم کند و تصاویر و ویدئوها در بخش حافظه در اپلیکیشن اسنپ چت کاربر ذخیره می شود. مسیرهای پرواز از پیش تنظیم شده شامل حالت شناور معمولی، گزینه برای گشتن دور کاربر و گزینه برای دنبال کردن کاربر در حالت راه رفتن یا دویدن است. هر گاه کاربر بخواهد ضبط را متوقف کند، کافیست دست خود را زیر پهپاد قرار دهد و پهپاد در کف دست وی قرار می گیرد. عمر باتری هم به اندازه پنج تا هشت پرواز است.

افزایش هزینه‌ها و مشکلات اقتصادی دیگر، شرکت‌ها را وادار کرده است هزینه‌های بازاریابی خود را محدود کنند و به شرکت‌های آنلاین وابسته به درآمد تبلیغات مانند اسنپ، مِتا پلتفرمز، توییتر و پینترست ضربه زده است.

بر اساس گزارش رویترز، اسنپ ماه گذشته پس از انتشار نتایج مالی نه چندان مطلوب این شرکت، درباره شرایط فوق العاده چالش برانگیز به دلیل آشفتگی اقتصادی و افزایش رقابت، هشدار داده بود. این شرکت از تغییرات حریم خصوصی صورت گرفته در آیفون اپل که امکان مشاهده کمتر تبلیغات را برای کاربران فراهم کرده، ضرر کرده و تصمیم گرفته است استخدام و سرمایه‌گذاری در کسب و کار تبلیغات را به میزان قابل توجهی کاهش داده و منابع درآمدی جدیدی پیدا کند.

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان