arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۷ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

هشدار مدیریت بحران تهران: ضرورت پرهیز از صعود به ارتفاعات و حضور دربستر رودها و مسیل‌ها

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید از شهروندان خواست که از تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها پرهیز کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید از شهروندان خواست که از تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها پرهیز کنند.

پدرام قودجانی  با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای تهران گفت: از ظهر امروز یکشنبه ۳۰ مردادماه تا چهارشنبه دوم شهریورماه رشد ابرهای همرفتی و بارش‌های رگباری به ویژه در ساعات عصر و شب با مخاطراتی نظیر رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد احتمال تگرگ در دامنه و ارتفاعات شمال استان تهران، به ویژه ارتفاعات شمال شرق آن محتمل است و در همین راستا نیز سازمان هواشناسی هشدار سطح زرد صادر کرده که معنایش احتمال وقوع خسارت یا خسارات نقطه‌ای است.

وی ادامه داد:‌ در اثر این مخاطره احتمال جاری شدن روان‌آب و آب‌گرفتگی بعضی معابر، سیلابی‌شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، رخداد صاعقه، احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید لحظه‌ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی، اختلال موقت در آمد و شد به ویژه در جاده‌های کوهستانی، امکان شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنایع و بخش‌های مختلف کشاورزی وجود دارد که در همین راستا نیز سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران دستگاه‌های امدادی و خدماتی را در سطح شهر تهران به حالت آماده‌باش درآورده است.

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ادامه با توصیه به شهروندان گفت: عدم تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد، مستحکم‌سازی سازه‌های موقت مانند پوشش گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و ... از جمله مواردی است که باید در این شرایط مورد توجه قرار بگیرد.

نظرات بینندگان