arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۱۱۶۸
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۹ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

جستجو برای یافتن گردشگران اصفهانی ادامه دارد

فرماندار سمیرم گفت: جستجوی سه‌روزه برای یافتن دو گردشگر اصفهانی که در روستای آب ملخ شهرستان سمیرم ناپدید شده‌اند بی‌حاصل بوده است، اما عملیات جستجو ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا:  فرماندار سمیرم گفت: جستجوی سه‌روزه برای یافتن دو گردشگر اصفهانی که در روستای آب ملخ شهرستان سمیرم ناپدید شده‌اند بی‌حاصل بوده است، اما عملیات جستجو ادامه دارد.

مراد الیاس‌پور  درباره ناپدید شدن دو گردشگر در روستای آب ملخ شهرستان سمیرم، اظهار کرد: دو گردشگر اصفهانی که برای گردش به روستای آب ملخ سمیرم رفته بودند از روز پنجشنبه، ۲۷ مرداد ناپدید شده‌اند. منطقه آب ملخ آبشاری به نام تخت سلیمان دارد که به دلیل خطر زیاد آن، نرده‌های فلزی و علائم هشدار دهنده برای حفاظت از گردشگران در این منطقه نصب شده است که ظاهراً این دو گردشگر به نام‌های احمدیان و سیستانی به این علائم هشدار دهنده توجهی نکرده‌اند و از نرده‌های فلزی عبور کرده‌اند.

وی افزود: بعد از نرده‌ها صخره‌های خطرناکی وجود دارد که در زیر این صخره‌ها، رودخانه‌ای خروشان در جریان است و آب در این ناحیه شتاب زیادی دارد. به احتمال قوی این دو گردشگر داخل آب رفته‌اند و شدت جریان رودخانه آنان را با خود بُرده است.

فرماندار سمیرم گفت: در سه روز گذشته تیم‌های هلال احمر مشغول جستجو برای یافتن این دو گردشگر هستند و فعلاً آبِ رودخانه گل‌آلود است و تاکنون این جستجوها بی‌حاصل بوده است، اما عملیات جستجو کماکان ادامه دارد.

الیاس‌پور با بیان اینکه با توجه به شرایط، احتمال زنده بودن گردشگران اصفهانی ضعیف است، تصریح کرد: به هر حال جستجو تا یافتن این دو نفر ادامه خواهد داشت. البته درخواست نیروهای بیشتر برای جستجو به اصفهان داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: اگر این دو گردشگر غرق شده باشند احتمال اینکه جریان آب اجساد آنان را تا ۱۵ کیلومتر بُرده باشد، وجود دارد.

نظرات بینندگان