arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۱۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۶ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

وصول بخشی از مطالبات معوق بانک ملی ایران با اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی کشور

در مجموع با اجرای این قانون از تعداد 2575 درخواست ارائه شده از سوی متقاضیان جهت بهره مندی از قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، تعداد 619 فقره از پرونده های بدهکاران بانکی بانک ملی ایران، تسویه شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    تا پایان سال گذشته 2106 میلیارد ریال از مطالبات معوقه بانک ملی ایران با اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، وصول شد.

به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این قانون که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده و بانک های کشور موظف به اجرای آن شدند با هدف حمایت از رونق تولید و تسهیل تسویه بدهی ریالی غیرجاری تولیدکنندگان به بانک ها و موسسات اعتباری از سوی بانک ملی ایران به اجرا درآمد.

بر اساس این قانون تسهیلات گیرندگانی که تمام یا بخشی از بدهی سررسید شده آنها تا پایان سال 1397 پرداخت نشده بود، بدهی غیرجاری آنها با ترتیبات مقرر در قانون محاسبه و پس از راه اندازی سامانه و فراهم شدن مقدمات سیستمی لازم ، حداکثر تا پایان آذر ماه 1400 درخواست خود را ارائه دادند و تا پایان بهمن ماه این سال نسبت به ثبت اطلاعات بدهی خود در سامانه اقدام کردند. همچنین تسویه نقدی مانده بدهی مشتریان نیز تا پایان اسفند ماه همین سال، صورت گرفت.

گفتنی است در مجموع با اجرای این قانون از تعداد 2575 درخواست ارائه شده از سوی متقاضیان جهت بهره مندی از قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، تعداد 619 فقره از پرونده های بدهکاران بانکی بانک ملی ایران، تسویه شده است.
نظرات بینندگان