arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۲۰۸۰
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۲۱ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۱
‌جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه:

دشمن برای برهم زدن امنیت روانی جامعه، این کار را در حوزه رسانه و به صورت خاص اخبار بد دنبال می‌کند / آمریکایی‌ها تنها راه مقابله با نظام را پروژه نفوذ در میان نخبگان و ایجاد شبهه در میان مردم می‌دانند

جانشین سازمان اطلاعات سپاه با رونمایی از استراتژی دشمن برای موج‌سازی در ‌ایران گفت: آمریکایی‌ها تنها راه مقابله با نظام را پروژه نفوذ در میان نخبگان و ایجاد شبهه در میان مردم از طریق جنگ رسانه‌ای می‌دانند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: جانشین سازمان اطلاعات سپاه با رونمایی از استراتژی دشمن برای موج‌سازی در ‌ایران گفت: آمریکایی‌ها تنها راه مقابله با نظام را پروژه نفوذ در میان نخبگان و ایجاد شبهه در میان مردم از طریق جنگ رسانه‌ای می‌دانند.

 سردار سرتیپ پاسدار مهدی سیاری عصر امروز در افتتاحیه نشست توانمندسازی مدیران جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی اظهارداشت: استراتژی دشمن تولید مسئله برای کشور و موج‌سازی با هدف بی‌ثبات‌سازی است. رسانه خط مقدم انقلاب و نظام است.دشمن جنگ رسانه علیه ما راه انداخته است و در هر جنگی امروز ما پیروز هستیم و باید در حوزه جنگ رسانه نیز کمبودها را برطرف کنیم.

وی افزود: کارشناس امور تحریم‌ها در وزارت خارجه آمریکا سال 68 در کنفرانس هامبورگ عنوان کرد که توان اجتماعی مردم ایران قابل خدشه نیست و تنها راه جدا کردن مردم ایران؛ جنگ رسانه و کار فرهنگی است.در انتهای دهه هفتاد شاهد بودیم در روزنامه‌های خودی به مقدسات ما توهین شد و فتنه سال 78 شکل گرفت.

سردار سیاری تصریح کرد: آمریکایی‌ها تنها راه مقابله با نظام را پروژه نفوذ در میان نخبگان و ایجاد شبهه در میان مردم از طریق جنگ رسانه‌ای می‌دانند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند ما درگیر جنگ اقتصادی و روانی و امنیتی با دشمن هستیم.خروجی جنگ رسانه‌ای تبدیل به جنگ عملی می‌شود.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه با بیان این مطلب که انسجام قوا برای ما یک فرصت است و باید از آن به خوبی بهره برداری کنیم گفت:هرچه انتظارت بالا رود که با داشته‌های ما تطبیق نداشته باشد دچار مشکل می‌شویم؛ دشمن دنبال برهم زدن امنیت روانی جامعه است و این کار را در حوزه رسانه و به صورت خاص اخبار بد دنبال می‌کند.

سردار سیاری خاطرنشان کرد:خط دشمن خبرسازی است؛ آنها به دنبال دور کردن مسئولان از مردم هستند و می‌خواهند به قول خودشان آینده کشور یعنی جوانان را از نظام دنبال کنند و دشمن امروز به دنبال دامن زدن به اعتراضات مردمی است. تمرکز دشمن و هجمه دشمن در موضوع عملیات روانی است.

وی افزود: روح حاکم بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی روح امیدافرینی است زیرا دشمن به دنبال دلسرد کردن مردم از طریق شایعه پراکنی است. بنگاه‌های خبری دنیا امروز برای جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی بسیج شده‌اند و باید اقدامات رسانه‌ای ما نیز متناسب با اقدام رسانه‌ای دشمن باشد.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه خاطرنشان کرد: محتوای خوب و اثرگذار و در درجه دوم مدیریت انسجام محتوایی رسانه‌های خودی باید در دستور کار قرار گیرد؛ گاه به صورت جزیره‌ای اقدامات خوبی صورت می‌گیرد اما نیاز به تمرکز برای تولید محتوای خوب داریم و شبکه‌های اجتماعی ما نیز باید منسجم باشند.

وی عنوان کرد: تمرکز دشمن بر جنگ رسانه‌ای است و هیچکس جز بسیج توان این هم افزایی رسانه‌ای را ندارد و بسیج رسانه اقدامات خوبی در این راستا صورت داده است.

سردار سرتیپ سیاری بیان کرد: ما با جنگ شناختی دشمن روبه‌رو هستیم که اساس آن مدیریت ادارک است و باید مسایل را به خوبی بشناسیم و مسأله شناسی اولویت اول ماست. باید بدانیم سوژه و محل تمرکز دشمن چیست؟ اگر سوژه شناسی ما خوب نباشد برای مقابله هم برنامه ریزی خوبی صورت نمی‌گیرد و در گام دوم باید برای نظام جمهوری اسلامی تولید قدرت کنیم و یکی از عناصر اصلی قدرت نظام جمهوری اسلامی؛ امنیت پایدار است و دشمن می‌خواهد از طریق رسانه این امنیت پایدار را بگیرد و اینجا باید تولید قدرت کنیم.

نظرات بینندگان