arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۵ - ۲۰ تير ۱۳۹۱

گرمای 42 درجه ای در گناباد زندگی مردم را مختل کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر ستاد بحران گناباد با اشاره به دمای 42 درجه ای این شهرستان گفت: افزایش غیر منتظره دمای هوا مشکلات و خساراتی را در بخشهای مختلف در گناباد ایجاد کرده است.

حمیدرضا مروی مقدم در گفتگو با مهر اظهار داشت: برابر اعلام تلفنی راننده خودرو یک دستگاه کامیون به ستاد بحران فرمانداری مبنی بر آتش گرفتن بار حمل مصالح ساختمانی آهک، ستاد بحران شهرستان با آتش نشانی های بیدخت، کاخک و خضری تماس گرفته که آنها سریع در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود: با توجه به بعد مسافت متاسفانه قسمت اتاق کامیون در آتش کاملا سوخت و باعث بوجود آمدن خساراتی به کامیون و راننده آن شد.

مروی با اشاره به علت آتش سوزی گفت: دمای بالای 42 درجه هوا و فعل و انفعالات شیمیایی بار آهک کامیون و همچنین چوبی بودن اتاق باعث این آتش سوزی شد.

وی تصریح کرد: در این حادثه خوشبختانه به کسی آسیب جدی نرسید و آتش با به موقع رسیدن آتش نشانها به قسمتهای دیگر سرایت نکرد.

وی بیان داشت: 3 روز است که هوای گناباد بسیار گرم است و قطع برق در برخی از روستاهای شهرستان در چنین گرمایی سبب گله مندی مردم شده است.

 در این هوای گرم شده که این قطع برق از ساعت 11 ظهر تا 17 عصر ادامه داشته است.

مروی افزود: نوسانات برق بدلیل گرمای زیاد هوا و ذوب شدن روکش سیمهای برق در برخی از مناطق در روستاهای بیلند و مند و رهن باعث نارضایتی مردم شده است.

وی افزود: از آنجا که اینگونه حوادث غیرمنتظره است، کارکنان اداره برق مسافت زیادی را برای پیدا کردن علت این نوسانات طی کردند که به محل حادثه رسیدند.

مروی ادامه داد: بر اثر این نوسانات تعداد زیادی یخچال و فریزر و تلوزیون مردم روستاهای مذکور دچار آسیب شد که نارضایتی مردم را به دنبال داشت.
نظرات بینندگان