arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۹ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۱

روسیه با پیشنهاد حقوق ۳ هزار دلار در ماه به دنبال جذب نیرو برای جبهه‌‌های اوکراین است

ارتش روسیه با ارسال کامیون‌های سیار به مناطق مختلف کشور و پیشنهاد حقوق تقریبا سه هزار دلاری به دنبال جذب نیرو برای حضور در جبهه‌های نبرد در اوکراین است. حداقل دستمزد ماهیانه نیرو‌های مزدور روسیه ۱۶۰ هزار روبل (حدود ۲۷۰۰ دلار آمریکا) است. این رقم سه برابر حداقل دستمزد در روسیه محسوب می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یورونیوز: ارتش روسیه با ارسال کامیون‌های سیار به مناطق مختلف کشور و پیشنهاد حقوق تقریبا سه هزار دلاری به دنبال جذب نیرو برای حضور در جبهه‌های نبرد در اوکراین است.

روسیه با وجود گذشت نزدیک به هفت ماه از آغاز تهاجم نظامی به اوکراین همچنان از جنگ در این کشور تحت عنوان «عملیات نظامی ویژه» یاد می‌کند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تاکنون حاضر به اعلام وضعیت جنگی و بسیج عمومی برای نبرد در جبهه‌ها نشده است.

ارتش روسیه از روز ۲۵ مارس یعنی یک ماه پس از آغاز تهاجم به خاک اوکراین آمار تلفات خود را به روزرسانی نکرده است. با این حال تلاش ارتش این کشور برای جذب نیرو با استفاده از کامیون‌های سیار و مشوق‌هایی مانند دستمزد نزدیک به سه هزار دلار از افزایش تلفات در جبهه‌های نبرد حکایت دارد.

سرویس‌های اطلاعاتی غربی در حالی که روسیه و اوکراین از افشای آمار تلفات نظامی خود خودداری می‌کنند بر این باور هستند که تاکنون ده‌ها هزار نفر از هر دو طرف مجروح و کشته شده‌اند.

اوکراین برخلاف روسیه از ابتدا با اعلام وضعیت جنگی همه مردان را برای حضور در جبهه‌های نبرد فراخواند. مسئولان کامیون‌های جذب نیرو در ارتش روسیه می‌گویند که همه مردان روس یا خارجی که بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن داشته باشند و هشت کلاس درس خوانده باشند می‌توانند به جبهه‌های نبرد در اوکراین اعزام شوند.

حداقل دستمزد ماهیانه نیروهای مزدور روسیه ۱۶۰ هزار روبل (حدود ۲۷۰۰ دلار آمریکا) است. این رقم سه برابر حداقل دستمزد در روسیه محسوب می‌شود.

به گفته مسئولان کامیون‌های جذب نیرو در ارتش روسیه همه داوطلبان اعزام به جبهه‌های نبرد در اوکراین برای دوره‌ای آموزش خواهند دید و مدت قرارداد آنها سه یا شش ماهه خواهد بود.

نظرات بینندگان