arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۵۷۱۷
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۱ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱

رییس سازمان وظیفه عمومی: بیرانوند از معافیت تحصیلی برخوردار است

باشگاه پرسپولیس و خود بیرانوند تاکید داشتند که معافیت حال حاضر بیرانوند به دلیل ملی‌پوش بودنش نیست و او مشغول تحصیل است و از معافیت تحصیلی استفاده می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: رییس سازمان وظیفه عمومی فراجا توضیحاتی را درباره سربازی علیرضا بیرانوند ارائه کرد.

ماجرای سربازی فوتبالیست‌های لیگ برتر در سال‌های اخیر همواره جزو ابهاماتی بوده که بازتاب رسانه‌ای زیادی داشته است و فصل قبل دو مدافع تیم فوتبال استقلال پس از جنجال‌های رسانه‌ای فراوان به دلیل اینکه مشمول خدمت سربازی شده بودند مجبور به ترک این تیم شدند.

از ابتدای فصل جاری و با بازگشت علیرضا بیرانوند به فوتبال ایران ماجرای خدمت سربازی او هم در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شد و عنوان شده بود که گلر ملی پوش پرسپولیس باید از ابتدای مهر ماه و به دلیل پایان 30 سالگی خود که سقف سنی معافیت قهرمانانا ورزشی و ملی‌پوش است به خدمت سربازی برود و دیگر قادر به همراه پرسپولیس در ادامه فصل نخواهد بود.

در این میان باشگاه پرسپولیس و خود بیرانوند تاکید داشتند که معافیت حال حاضر بیرانوند به دلیل ملی‌پوش بودنش نیست و او مشغول تحصیل است و از معافیت تحصیلی استفاده می‌کند. این موضوع همچنان مبهم بود و نیازمند واکنش یک مقام رسمی بود تا اینکه سردار تقی مهری‌، رییس سازمان وظیفه عمومی فراجا توضیحات واضح و روشنی در این خصوص داد تا پرونده این موضوع تا اطلاع ثانوی بسته شود.

سردار تقی مهری در حاشیه نشست خبری پیش از ظهر امروز خود با حضور در جمع خبرنگاران درباره سربازی علیرضا بیرانوند و اینکه گفته می‌شود این فرد باید به سربازی اعزام شود، گفت: آقای بیرانوند از معافیت تحصیلی برخوردارند و چنین مواردی که مطرح می‌شود، صحیح نیست.

بدین ترتیب ماجرای اعزام بیرانوند به خدمت وظیفه عمومی تا اطلاع ثانوی و تا پایان مهلت برخورداری از معافیت تحصیلی منتفی است و پرسپولیس همچنان می‌تواند از حضور وی استفاده کند.

 

نظرات بینندگان