arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۵۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۲ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱

کشته شدن ۱۳ تن در پی حمله بالگردهای دولت میانمار به یک روستا

یک مدیر مدرسه و یک امدادگر روز گذشته -دوشنبه- اعلام کردند که بالگردهای دولتی به یک مدرسه و یک روستا در شمال مرکزی این کشور حمله کردند که بر اثر آن دست کم ۱۳ نفر از جمله ۷ کودک کشته شدند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: در پی حمله بالگردهای دولت میانمار ۱۳ نفر از جمله ۷ کودک کشته شدند.

یک مدیر مدرسه و یک امدادگر روز گذشته -دوشنبه- اعلام کردند که بالگردهای دولتی به یک مدرسه و یک روستا در شمال مرکزی این کشور حمله کردند که بر اثر  آن دست کم ۱۳ نفر از جمله ۷ کودک کشته شدند

بر اساس این گزارش، حمله جمعه گذشته در روستای «لتیت کونی» در حدود ۱۱۰ کیلومتری شمال غربی «ماندالای»، دومین شهر بزرگ میانمار رخ داد.

«مار مار»، مدیر مدرسه گفت که هنگام حمله تلاش کرد دانش‌آموزان را به مخفیگاه‌های امن در کلاس‌های درس در طبقه همکف منتقل کند که دو بالگرد از  چهار بالگرد «ام آی-۳۵» در حال پرواز در آسمان شمال روستا شروع به شلیک مسلسل و سلاح های سنگین به سمت مدرسه کردند. 

مدیر مدرسه با بیان اینکه انتظار چنین مشکلاتی را نداشت زیرا هواپیما قبلا بدون هیچ حادثه‌ای بر فراز روستا بوده است، گفت: «از آنجایی که دانش‌آموزان مرتکب هیچ گناهی نشده بودند، هرگز فکر نمی‌کردم تا این حد وحشیانه به آن‌ها شلیک کنند».

وی گفت که به همراه دانش‌آموزان و معلمان موفق شدند در کلاس درس پنهان شوند، اما یک معلم و دانش‌آموز ۷ ساله از ناحیه گردن و سر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و او مجبور شد از تکه‌های لباس برای جلوگیری از خونریزی آن‌ها استفاده کند.

مار مار افزود: «آن‌ها یک ساعت به تیراندازی هوایی به ادامه دادند و حتی یک دقیقه هم متوقف نشدند، تنها کاری که ما در آن زمان می‌توانستیم انجام دهیم این بود که شعار بودایی را سر دهیم و وقتی حمله هوایی متوقف شد، حدود ۸۰ سرباز وارد مجموعه شدند و شلیک کردند». 

وی گفت:‌ «سپس سربازان به همه افراد حاضر در محوطه دستور دادند تا از ساختمان‌ها خارج شوند. حدود ۳۰ دانش آموز از ناحیه کمر، ران، صورت و سایر قسمت‌های بدن زخمی شدند و برخی از دانش‌آموزان دست و پای خود را از دست دادند».

مار مار تاکید کرد که دست‌کم شش دانش‌آموز در این مدرسه کشته شدند و یک پسر ۱۳ ساله که در شیلات در روستای مجاور کار می کرد به ضرب گلوله کشته شد‌.

نظرات بینندگان