arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۵۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۲ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱

جیک سالیوان: ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای ایران باید از مجرای «اوفک» پیگیری شود

جیک سالیوان در مورد توییت اخبر ایلان ماسک در رابطه با تلاش برای دریافت معافیت از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران برای اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، گفت که ایالات متحده در گذشته معافیت‌هایی را برای توانایی ارتباط مردم ایران در نظر گرفته است. او گفت که این پرونده باید از طریق کانال‌های مناسب دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری (اوفک) دنبال شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جیک سالیوان در مورد توییت اخبر ایلان ماسک در رابطه با تلاش برای دریافت معافیت از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران برای اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، گفت که ایالات متحده در گذشته معافیت‌هایی را برای توانایی ارتباط مردم ایران در نظر گرفته است.

او گفت که این پرونده باید از طریق کانال‌های مناسب دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری (اوفک) دنبال شود.

جیک سالیوان در رابطه با نحوه اعمال این گونه معافیت‌ها گفت: «من شما را به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری [اوفک] ارجاع می‌دهم. البته ما در گذشته برای برقراری ارتباطات مردم ایران با یکدیگر و با جهان معافیت‌های مختلفی را در نظر گرفته‌ایم. اما من نمی توانم به طور خاص در این مورد صحبت کنم.»

ایلان ماسک، مالک شرکت استارلینک، روز سه‌شنبه گفت که برای معافیت از تحریم‌های ایران و راه‌اندازی اینترنت استارلینک ایران اقدام خواهد کرد. استارلینک تنها فرستنده اینترنت ماهواره‌ای جهان است.

ایلان ماسک در پاسخ به درخواست یک کاربر برای ارائه خدمات و پوشش اینترنت برای مردم ایران، نوشت که استارلینک درخواست خواهد کرد که در مورد ایران معافیت‌های تحریمی دریافت کند.

نظرات بینندگان