arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۶۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۵ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۱

ادعای تل‌آویو: استخراج گاز از میدان «کاریش» را آغاز خواهیم کرد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، روز گذشته (چهارشنبه) مدعی شد که بهره‌برداری رژیم صهیونیستی از گاز میدان «کاریش» در دریای مدیترانه طبق برنامه زمان بندی شده آغاز خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد که استخراج گاز از میدان «کاریش»، طبق برنامه قبلی این رژیم آغاز خواهد شد.

 «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، روز گذشته (چهارشنبه) مدعی شد که بهره‌برداری رژیم صهیونیستی از گاز میدان «کاریش» در دریای مدیترانه طبق برنامه زمان بندی شده آغاز خواهد شد.

طبق گزارش پایگاه خبری «i۲۴»، دفتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که گانتز مدعی شده است که به ایران و گروه‌های دیگر اجازه نخواهد داد منافع تل‌آویو را به خطر بیندازند.

گانتز در این باره می‌گوید: «این موضوع به استخراج گاز از سکوی کاریش نیز مربوط است، که به موقع آغاز خواهد شد؛ ما برای کار در مواجهه با هر گونه تهدیدی است که برای شهروندان اسرائیل در مرزها ایجاد می‌شود، آزاد خواهیم بود».

این در حالی است که رسانه‌های عبری روزهاست از خوش‌بینی تل‌آویو در دست‌یابی به توافق با بیروت گزارش می‌دهند و «یائیر لاپید» نخست‌وزیر کابینه رژیم صهیونیستی نیز توافق را راه‌حل سیاسی مناسب برای اختلاف دریایی پیش آمده دانسته بود.

رسانه‌ها روز سه شنیه هفته جاری خبر دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی، لاپید را به تسلیم شدن به حزب الله و کوتاه آمدن از موضوع بهره‌برداری گاز لبنان متهم کرده بود.

نتانیاهو با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتری‌ خود گفته بود: «شهروندان اسرائیل، من یک بیانیه بسیار ناراحت‌کننده برای شما دارم. لاپید در برابر تهدیدهای نصرالله کاملاً عقب‌نشینی کرد. نصرالله لاپید را تهدید کرده که اگر میدان کاریش را قبل از امضای قرارداد گازی با لبنان فعال کنیم، به اسرائیل حمله خواهد کرد».

پیش از این، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت اربعین امام حسین (علیه السلام) به تل‌آویو هشدار داده بود که که مقاومت هرگز از حقوق لبنان کوتاه نخواهد آمد و اجازه برداشت گاز از میدان «کاریش» را به رژیم صهیونیستی نمی‌دهد.

نظرات بینندگان