کد خبر: ۶۹۶۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۹ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۱

مسکو ورود ۸۷ مقام و مسئول کانادایی به روسیه را ممنوع کرد

مسکو به عنوان اقدامی تلافی جویانه، روز پنجشته اعلام کرد که ورود ۸۷ نفر از مقامات و مسئولان مختلف کانادایی به روسیه را ممنوع کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: مسکو به عنوان اقدامی تلافی جویانه، روز پنجشته اعلام کرد که ورود ۸۷ نفر از مقامات و مسئولان مختلف کانادایی به روسیه را ممنوع کرد.

به گزارش تاس، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: این اقدام درتلافی اقدام کانادا منبی بر تحریم برخی مقامات و شخصیت های روس صورت گرفته است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: ما بر اساس اصل عمل متقابل عمل می کنیم.
در این بیانیه آمده است:
در پاسخ به تحریم‌هایی که رژیم جاستین ترودو (نخست‌وزیر) کانادا به روسیه تحمیل می‌کند و مقامات دولتی در همه سطوح از جمله در سطح منطقه و همچنین روزنامه‌نگاران، شخصیت‌های فرهنگی و مردم عادی روس را که اوتاوا آنها مناسب نمی‌داند هدف قرار می‌دهد.
روسیه ورود ۸۷ شهروند کانادایی را به این کشور ممنوع کرده است که شامل استانداران و مناطق تحت حاکمیت، افسران ارتش، مدیران ارشد شرکت های ارائه دهنده سلاح و فناوری های دوگانه (تدافعی-تهاجمی) به کیف و همچنین فعالان حمایت از اوکراین، می شود.

این سند که در وب سایت وزارت خارجه منتشر شده است، حاوی لیست سیاه کانادایی های مورد نظر روسیه است. وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد: از آنجایی که فهرست تحریم‌های کانادا به احتمال زیاد گسترش می‌یابد، روسیه اتباع کانادایی بیشتری را در لیست سیاه قرار می‌دهد، ما بر اساس اصل عمل متقابل عمل می‌کنیم.

نظرات بینندگان