arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۶۲۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۰ - ۲۳ تير ۱۳۹۱

" اسرائيل تا سال 2025 فرو مي پاشد"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پایگاه خبری محیط به نقل از گزارشی که آنرا گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا معرفی کرد، نوشت:‌« تا سال 2025 اسرائیل فرو می پاشد و در سال های آینده شاهد افزایش موج مهاجرت معکوس یهودیان از اسرائیل به کشورهای اصلی‌شان خواهیم بود».

در ده سال آینده نیم میلیون مهاجر آفریقایی از اسرائیل به کشورشان باز می گردند که به این آمار باید بازگشت یک میلیون مهاجر روس و تعداد زیادی از مهاجران اروپایی را نیز اضافه کرد.

این گزارش می افزاید قدرت گرفتن جریان های اسلامی در کشورهای همسایه اسرائیل به ویژه مصر سبب افزایش نگرانی های یهودیان شده است ، در چنین شرایطی یهودیان از آینده خود و فرزندانشان می هراسند و همین امر سبب می شود تا شاهد مهاجرت معکوس باشیم.

گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا می افزاید ‌در واقع این نوع مهاجرت از هم اکنون به شکل نامحسوسی آغاز شده است و انتظار می رود درگیری های اسرائیل و کشورهای اسلامی همچنان و برای مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد.

در ادامه گزارش مذکور از کاهش میزان زاد و ولد در میان یهودیان اسرائیلی و در مقابل افزایش زاد و ولد فلسطینیان سخن به میان آمده و به این نکته اشاره شد که 500 هزار اسرائیلی گذرنامه آمریکایی دارند و آنانی هم که گذرنامه های آمریکایی یا اروپایی ندارند برای گرفتن چنین گذرنامه هایی تلاش می کنند.

این تلاش ها نشان می دهد با وجود سیاست مقامات اسرائیلی برای ایجاد سرزمین واحد یهودیان، اسرائیل در حال تبدیل شدن به محل زندگی نژادها و تابعیت های مختلف است.

پیش از این نیز مطالعات و پژوهش های مختلفی در حوزه سیاست و دین انجام شده است که در برخی از آن ها از نزدیک بودن زمان فروپاشی اسرائیل سخن به میان آمده است.


منبع: واحد مرکزی خبر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۴
0
1
اینطوری به مردم جهان تلقین میکنند تا اسرائیل غاصب سیزده سال دیگر هم دوام بیاورد ، در حالیکه مردم آنها فهمیده اند که صاحب خانه ، افراد دیگری است و خواه ناخواه مجبورند که بسرعت فلسطین را تخلیه کنند _ اصولا ً غربی ها فکر می کنند که حرفهای ساده روانشناسی بر مردم تاًثیر دارد ، در حالیکه باید بدانند که انسان موجود خیلی با عظمتی است و مثل دریای بی کران ، وسیع و پیچیده و غیر قابل پیش بینی است و فعلا ً دانایی علم روانشناسی از انسان خیلی خیلی مختصر بوده و در حد حرفهای بچه گانه است .
نظرات بینندگان