arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۸۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۰ - ۱۹ مهر ۱۴۰۱

رئیس کمیته انضباطی: ساپینتو را توجیه کردیم

ابوالفضل حسن‌زاده محمدی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال توضیحاتی در خصوص روند رسیدگی به پرونده ساپینتو و دلیل جریمه در نظر شده برای این مربی را ارائه کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس کمیته انضباطی: ساپینتو را توجیه کردیم

تسنیم: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال توضیحاتی در خصوص روند رسیدگی به پرونده ساپینتو و دلیل جریمه در نظر شده برای این مربی را ارائه کرد.

ابوالفضل حسن‌زاده محمدی درباره رأی صادره از سوی کمیته انضباطی برای ریکاردو ساپینتو و محرومیت دو جلسه‌ای و جریمه 400 میلیونی این مربی و انتقاد استقلالی‌ها از این جریمه اظهار داشت: دو سال پیش قلعه‌نویی را 350 میلیون جریمه کردیم. قانون این اختیار را به کمیته انضباطی داده که برای هر تخلف شخص تا سقف 350 میلیون و هر تخلف باشگاه 700 میلیون جریمه در نظر بگیرد. این میزان برای لیگ برتر است و به تناسب در لیگ‌های پایین‌تر این مبلغ کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: در پرونده قبلی ساپینتو که مربوط به دیدار با ملوان بود نیز ساپینتو را 150 میلیون تومان جریمه کردیم. برای تمام لیگ معیارمان یکسان است و مقررات این اجازه را به ما می‌دهد.

رئیس کمیته انضباطی درباره محرومیت دو جلسه‌ای سرمربی استقلال و توضیحات این مربی در جلسه روز گذشته کمیته انضباطی گفت: جلسه خوبی بود و ساپینتو توجیه شد. از حیث مقررات انضباطی توضیحاتی به او داده شد و به نظرم از بازی‌های بعد کمتر شاهد این اتفاقات خواهیم بود. ساپینتو توضیحات قانع کننده‌ای داد اما به هر حال باید احکام بازدارندگی داشته باشند.

حسن‌زاده درباره اینکه گفته می‌شود کمیته داوران طبق مقررات باید از فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال به کمیته اخلاق شکایت کند ولی شایعه شکایت در کمیته انضباطی مطرح شده است، عنوان کرد: هنوز پرونده‌ای در این‌باره به دست ما نرسیده اما ظاهراً شکایت انجام شده است. بحث این است که باید پرونده به دست ما برسد و بعد بررسی کنیم که آیا کمیته انضباطی اصلاً صلاحیت رسیدگی به این پرونده را دارد یا باید در کمیته اخلاق بررسی شود. همانطور که گفتم هنوز چیزی به دست ما نرسیده است.

نظرات بینندگان