arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۸۷۶۶
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۰۹ - ۲۲ مهر ۱۴۰۱

بورل: به اوکراین حمله اتمی شود، ارتش روسیه نابود می‌شود

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که حمله اتمی روسیه به اوکراین با پاسخ قدرتمند از سوی غرب مواجه شده و ارتش روسیه نابود خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که حمله اتمی روسیه به اوکراین با پاسخ قدرتمند از سوی غرب مواجه شده و ارتش روسیه نابود خواهد شد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «یورو نیوز» «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پس از امضای فرمان بسیج برای افزایش نیروهای ارتش روسیه به ناتو هشدار داد که کشورش ابزار تخریب مختلفی برای دفاع از «تمامیت ارضی» در اختیار دارد. پوتین گفت،این یک بلوف نیست.

جوزپ بورل روز پنجشنبه در سخنانی گفت، باید مشخص باشد که مردم حامی اوکراین و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و ایالات متحده و ناتو نیز بلوف نمی‌زنند.

وی گفت: «هرگونه حمله اتمی علیه اوکراین نه یک پاسخ اتمی، بلکه چنان پاسخ قدرتمند نظامی در پی دارد که ارتش روسیه نابود خواهد شد.»

این در حالی است که برخی کارشناسان روسیه ادعا می‌کنند در صورت بروز این درگیری، نیروهای ناتو حداکثر ظرف نیم ساعت نابود خواهند شد. موشک‌های روسی با کلاهک اتمی می‌توانند از زمین، هوا و دریا پرتاب شوند و برخی از آن‌ها حاوی کلاهک‌های خود هدایت‌ شونده هستند.

نظرات بینندگان