arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۸۸۵
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۲ - ۲۶ تير ۱۳۹۱

پیتر اشتاین درگذشت سمندریان را تسلیت گفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیتر اشتاین کارگردان برجسته تئاتر دنیا در تماسی تلفنی با هما روستا درگذشت استاد حمید سمندریان را تسلیت گفت و فقدان این هنرمند را ضایعه‌ای بزرگ دانست.

پیتر اشتاین کارگردان برجسته تئاتر آلمان و جهان در تماسی تلفنی با هما روستا ضمن ابراز تأسف از درگذشت استاد حمید سمندریان گفت: در سفری که پیش از این به ایران داشتم از بیماری حمید سمندریان مطلع شدم ولی در آن زمان فرصت اینکه در کنار شما حضور پیدا کنم به من دست نداد.

این کارگردان شناخته شده تئاتر جهان تأکید کرد: حمید سمندریان هنرمند برجسته و بزرگی بود و فقدان او ضایعه بزرگی است. در سفری که طی یک سال آینده به ایران دارم به دیدن شما خواهم آمد.

اشتاین ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های هما روستا و با اشاره به اینکه وی از بازیگران توانمند و صاحب سبک سینما و تئاتر است اظهار امیدواری کرد در آینده همکاری‌های مشترکی در عرصه تئاتر با این بانوی هنرمند سینما و تئاتر ایران داشته باشد.

استاد حمید سمندریان از شاگردان ادوارد مارکس از کارگردان‌ها و مدرسان برجسته تئاتر دنیا بود و در آن ایام به همراه پیتر اشتاین و هنرمندان باسابقه و برجسته دیگری به تحصیل و تجربه تئاتر پرداخت. این مدرس و کارگردان برجسته تئاتر ایران روز 22 تیرماه در منزل خود چشم از جهان فروبست.

اشتاین نیز که پیش از این نمایش "فاوست" را در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا کرد قرار بود نمایش "اورستیا" را با حضور بازیگران تئاتر ایران تولید و اجرا کند که این امر میسر نشد و به سال آینده موکول شد.


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان