arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۸۹۴
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۴ - ۲۶ تير ۱۳۹۱

احمدی‌نژاد: نیروی انتظامی به جای آنکه سینماها و رستورانها را ببندد باید به مردم حق انتخاب دهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور گفت: نیروی انتظامی به جای آنکه سینماها و رستورانها را ببندد باید به مردم حق انتخاب دهد.
 
محمود احمدی نژاد در مراسم رونمایی از کتابهای جدیدالتالیف پایه دوم و ششم که روز دوشنبه در مرکز همایشهای رازی برگزار شد، گفت: هر گاه صحبت از آموزش و پرورش می شود تنها به موضوعاتی همچون ایجاد فضا و پاسخگویی به نیازهای اولیه محیطی و یا تمهیداتی برای فرهنگیان محدود می شود. این در حالی است که آموزش و پرورش فرهنگی ترین راهکار را دارد و امروز دغدغه همه ما باید تحول در آموزش و پرورش باشد.
 
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی به جای آنکه سینماها و رستورانها را ببندد باید به مردم حق انتخاب دهد، افزود: اگر مراسمها، آداب، رسوم، سنتها، غذاهای ایرانی و فرهنگ بومی و ملی ما در کتابهای دانش آموزان گنجانده شود، قطعا آنها حق انتخاب داشته و دیگر شاهد نخواهیم بود که نیروی انتظامی فلان سالن غذاخوری، سینما و یا مراسمهایی را ببندد.
 
به گفته احمدی نژاد اگر آموزشهای لازم به مردم داده شود قطعا آنها حق انتخاب داشته و اولویت آنها فرهنگ و آداب ایرانی خواهد بود.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: چه اشکال دارد که آداب غذا خوردن یا اهمیت غذای حلال در کتب مدارس آورده شده و به عنوان بخشی از تعلیم و تربیت دیده شود. در چند سال گذشته تلاش ما این بوده که دانش آموزان را به سمت کنکور و دانشگاه بفرستیم، پس در این میان کمال انسان چه می شود. البته همه باید تحصیلات عالیه داشته باشند اما ورود به دانشگاه شرط رسیدن به کمال نیست.
 
احمدی نژاد سند تحول بنیادین را عبور ملت ایران از نقطه عطف دانست و گفت: این سند مهمترین و پرافتخارترین کاری است که جامعه فرهنگی و شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را به سرانجام رسانده و امروز خوشحالیم که آموزش و پرورش صاحب سندی برای نسلهای آینده است.
 
وی ادامه داد: همه معلمان، فرهنگیان و ملت ایران باید با این سند آشنا شده تا جامعه فرهنگی در یک راستا برای رسیدن به اهداف آن حرکت کنند.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: مهمترین نکته این سند آن است که دستگاه آموزش و پرورش را به سمت تربیت انسان متعالی هدایت می کند و مسیری برای شکوفایی همه استعدادهای الهی دانش آموزان است.
 
وی با بیان اینکه دانش آموزان هدیه الهی هستند، افزود: اگر در کتب درسی و روشهای آموزشی و تربیتی کوچکترین حرف و یا رفتاری که کرامت الهی را مخدوش کند وجود داشته باشد باید حذف شود چراکه انسان تحقیر شده انسان مرده است و نباید دانش آموزان به عنوان هدیه الهی تحقیر شوند.
 
به گفته احمدی نژاد دانش آموز باید طعم شیرین انسان بودن را بچشد. همچنین عدالت نیز باید بستر شکوفایی دانش آموزان در مدارس باشد.
 
وی اظهار داشت: چه دلیلی دارد دانش آموزان را به یک یا دو یا سه رشته تحصیلی محدود کنیم و باید در این حوزه نیز عدالت رعایت شود.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه سرفصل تعلیم و تربیت باید عدالت باشد، گفت: خودباوری عنصر دیگری است که باید در تحول آموزش و پرورش به دانش آموز تعلیم داده شود و محتوای دروس و ارزیابی معلمان همه باید در جهت تقویت خودباوری تک تک دانش‌آموزان باشد.
 
وی خطاب به مدیران آموزش و پرورش کشور گفت: همه باید بسیج شویم تا در سند تحول آموزش و پرورش محیطی شاد و پرنشاط برای تاثیرگذاری ارزشهای الهی روی دانش آموزان ایجاد کنیم.
 
احمدی نژاد با انتقاد از برنامه های اوقات فراغت گفت: اوقات فراغت متعلق به ادبیات نظام سرمایه داری است که به انسان به عنوان یک موجود کاری نگاه می کند و سایر جنبه های آن را نادیده می گیرد. این در حالی است که اوقات فراغت باید به یکی از بخشهای اصلی زندگی هر فرد و یا دانش آموزی در بیاید نه آنکه اوقاتی را به اسم اوقات فراغت نامگذاری کنیم.
 
رئیس جمهور در ادامه صحبتهای خود به شرایط سخت دولت اشاره کرد و گفت: دولت امروز در چند جبهه در حال جنگیدن است و عده ای فرصت را غنیمت شمرده تا عقده های خود را خالی کنند. نه دولت و نه شما فرهنگیان به این حرفها و حدیثها توجه نکرده و امروز باید متمرکز روی تعلیم و تربیت نسلهای آینده باشیم چراکه با تعلیم و تربیت می‌توان یک ملت را زنده نگه داشت.
 
وی در پایان گفت: دولت با کمال میل برطرف کردن نیازهای اساسی تعلیم و تربیت را در اولویت قرار می دهد و انتظار ما این است که شما فرهنگیان در اجرای سند تحول بنیادین الگوی ویژه ای را به دنیا معرفی کنیم.
 
بر اساس این گزارش، کتابهای جدیدتالیف پایه دوم و ششم ابتدایی ظهر امروز با حضور رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش در سالن همایشهای رازی رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
2
99
جناب احمدی نزاد عزیز! دم خروس را باور کنیم یا قسم مشهور را؟! چرا این حرف را به زیر مجموعه خودتان یعنی وزارت ارشاد نمی زنید که تمام فرهنگ و هنر را قبضه و خفه کرده است؟!
از اینکه چنین حرفی به نیروی انتظامی زده اید، خوشحالیم و متشکر و این را هم می دانیم که اختیار دار نیروی انتظامی شما نیستید. اما وزارت ارشادتان چرا دست کمی از گشت ارشاد ندارد؟!
پاسخ ها
بابا
| GERMANY |
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
جوابش خیلی اسان است: انتخابات نزدیک است.
سلام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
شما یک حرف قشنگ در این نظرتون زدید که اکثر مردم نمی دونند!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
3
76
نیروی انتظامی بازور و اکراه میخواهد همه مردم را واداربه اطاعت ازعقایدخودش بکند ولی زور و اکراه محکوم به شکست است.
مسعود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
3
74
مردم ؟ حق انتخاب ؟ شوخی میفرمائین دکی جون؟
ali
|
UNITED STATES
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
1
63
ترا خدا وضع مملکت را ببین. ریس جمهور کشور منت نیروی انتظامی را با هزار و یک زبان می کشد که ترا خدا مردم را بی دلیل ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
4
58
همين مونده كه احمدي نژاد اين تيپي بشه!!
لیسانسه بیکار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
4
55
فکر نمی کنم قانون بزاره واسه بار سوم رئیس جمهور شی !!! باز ازون یکی در وارد شدی دکتر !!
امیر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
2
17
خدایا هرشبمان را شب انتخابات کن. آمین
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
1
18
یعنی شما اینقدر نگران مردمی؟؟
نظرات بینندگان