arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۹۹۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۱ - ۳۰ مهر ۱۴۰۱

وزارت خارجه آلمان از شهروندان خود خواست به ایران سفر نکنند

وزارت خارجه آلمان با طرح ادعاهایی بی اساس از شهروندان خود خواست به ایران سفر نکنند. وزارت خارجه آلمان با طرح ادعاهایی اعلام کرده است که دلیل این اقدام بازداشت‌های خودسرانه، بازجویی و دادن حکم حبس طولانی مدت در ایران است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: وزارت خارجه آلمان با طرح ادعاهایی بی اساس از شهروندان خود خواست به ایران سفر نکنند.

به گزارش خبرگزاری معا، وزارت خارجه آلمان از شهروندان این کشور خواست که به ایران سفر نکنند.

وزارت خارجه آلمان با طرح ادعاهایی اعلام کرده است که دلیل این اقدام بازداشت‌های خودسرانه، بازجویی و دادن حکم حبس طولانی مدت در ایران است.

وزارت خارجه آلمان در ادامه اقدامات مداخله جویانه خود مدعی شد که شهروندان ایرانی و آلمانی به طور ویژه در معرض خطر هستند و در روزهای اخیر شهروندان خارجی در ایران با بازداشت‌های خودسرانه رو به رو بودند.

حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان اخیرا در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به آقای بورل یادآوری کردم جمهوری اسلامی ایران از پشتوانه قوی مردمی و دموکراسی کارآمد برخوردار است، اما برخی از مقامات اروپا با تحلیل اشتباه و به بهانه دفاع از حقوق بشر از آشوب، ترور و اغتشاشات در ایران حمایت کردند که اقدامی نسنجیده، غیرسازنده، مداخله آمیز و البته با اهداف سیاسی مشخص بود. اما تمرکز بر منطق، عقلانیت و دیپلماسی، مسیر حرکت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و سیاست خارجی ما بر مبنای استانداردهای دوگانه نیست.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران اخیرا درخصوص اقدامات مداخله جویانه کشورها اروپایی در اتفاقات اخیر ایران از جمله مساله زندان اوین گفت: متاسفانه برخی از کشورهای اروپایی و غربی در ارتباط با اتفاق رخ داده در زندان اوین همان رویکردی را که در ارتباط با تحولات اخیر در ایران اعمال کرده بودند در پیش گرفتند. ما شاهد اتخاذ مواضع بی‌اساس، بی‌پایه و رفتارهای پیش‌داورانه، عجولانه، مداخله‌جویانه و غیرقابل قبولی از سوی آنها در این زمینه بودیم، این رفتارها را محکوم می‌کنیم این اتفاق در هر کشوری می‌تواند رخ دهد. ایران کشور مسئولی است. ایران در ارتباط با امنیت شهروندانش مسئولانه عمل می‌کند و در ارتباط با اتباع خارجی که در ایران هستند چنین نگاهی را دارد و مسئولانه عمل می‌کند. رفتارهای عجولانه و قضاوت‌های سیاسی در ارتباط با برخی رخدادهای طبیعی نمی‌تواند کمک کننده باشد.

وی ادامه داد: در ارتباط با اطلاع‌رسانی به این کشورها در رابطه با وضعیت شهروندانشان عمل شده است.

نظرات بینندگان